Přeskočit na hlavní obsah

Ekospol dokončil hrubou stavbu 187 bytů z posledních dvou etap projektu Panorama Kyje


Dlouhodobý developerský lídr Ekospol v minulých dnech dokončil hrubou stavbu 187 moderních bytů v sedmé a osmé etapě bytového areálu Panorama Kyje. Zájem o bydlení v této lokalitě je obrovský, všechny předchozí etapy se vyprodaly dlouho před dokončením stavby. Podobně tomu bude i nyní, v nabídce totiž zbývá jen posledních několik volných bytů. Po dokončení stavby plánované na letošní podzim vznikne zcela nová městská čtvrť s takřka tisícovkou bytů.
„Stavební práce probíhají podle plánu a majitelé tak už konec roku stráví ve svých nových domovech. Atraktivní lokalita, která spojuje vynikající dopravní dostupnost, perfektní občanskou vybavenost s blízkostí zeleně, vytváří ideální prostředí pro rodinné bydlení. Panorama Kyje jsou jedním z největších rezidenčních projektů v historii Prahy, celkem jsme zde postavili téměř tisícovku nových bytů. Vznikla tak zcela nová městská čtvrť s vlastní autobusovou zastávkou,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva dlouhodobého lídra developerské výstavby v ČR Ekospolu.

 Projekt nabízí ideální bydlení uprostřed přírody
Projekt Panorama Kyje vyrůstá mezi stanicí metra Rajská zahrada a Pražským okruhem. Sedmou etapu tvoří tři čtyř až pětipodlažní bytové domy s byty 1+kk až po 5+kk s rozlohou začínající na 29,5 metru čtverečního a končící na 118,6 metru čtverečního. Osmou etapu pak tvoří dva čtyř až pětipodlažní bytové domy, které nabídnou byty s dispozicemi od 1+kk až po 5+kk s rozlohou začínající na 31,5 metru čtverečního a končící na 119,1 metru čtverečního. Každý byt v obou etapách má buď předzahrádku, balkon nebo atraktivní střešní terasu. Součástí projektu je i dostatek podzemních parkovacích stání včetně krytých garážových boxů.
„V bezprostředním okolí projektu je velké množství zeleně jako stvořené pro aktivní trávení volného času. Nejblíže jsou malebné zahrádkářské kolonie, v docházkové vzdálenosti pak najdeme také Hloubětínský park, Kyjský rybník či Bažantnici. Díky velkorysým předzahrádkám i novému dětskému hřišti je projekt klenotem rodinného bydlení,“ vyzdvihuje okolí projektu Korec. EKOSPOL zde navíc financoval výstavbu dětského a sportovního hřiště, což ocení hlavně rodiny s dětmi.

Kyje se zejména v posledních letech staly vyhledávaným a žádaným místem pro rodinné bydlení. Není divu – unikátní lokalita dokonale splňuje všechny požadavky kladené na zdravé, čisté a přitom praktické moderní bydlení. Výhodou je zejména výborná dopravní dostupnost metra a dostatek zeleně. V Praze dnes těžko najdete místo, které vás osloví krásnou přírodou a výbornou dopravní dostupností více než právě Kyje. 
V okolí bytového areálu se nachází několik mateřských, základních a středních škol, ordinace lékařů a veterinární ambulance. V nedalekém Hloubětíně je k dispozici plavecký areál s množstvím nákupních center, škol a mateřských školek. Nákupní centrum Černý Most je vzdáleno jen jednu stanici metrem. Díky nedalekému Pražskému okruhu se lze dostat do centra Prahy do čtvrt hodiny.
Byty z obou etap jsou takřka vyprodány
Zájem o byty v posledních dvou etapách projektu Panorama Kyje je tak velký, že v nabídce zbývá jen posledních pár volných bytů. „V sedmé etapě máme už jen čtyři volné byty z 96, u osmé, jejíž stavba začínala později, je k dispozici ještě 17 volných bytů z 91. Najít pro ně majitele však nebude žádný problém, poptávka po bydlení v této lokalitě je totiž stále obrovská,“ zdůrazňuje Korec a dodává, že i tento projekt tak potvrdí dlouhodobý trend, kdy Ekospol své byty vyprodává před dokončením stavby.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

V rezervaci velkých kopytníků se letos narodilo již pět mláďat zubrů, tři hříbata a deset telat praturů

Sezonu bohatou na přírůstky zažívá milovická rezervace velkých kopytníků. Stádu zubrů se letos narodilo zatím pět mláďat. Počet zubrů se tak zvýšil na 46 zvířat a je tak nejvyšší za desetiletou historii rezervace. Milovické stádo tak potvrdilo svoji pozici největšího chovu těchto vzácných býložravců v České republice. Divokým koním se v Milovicích letos zatím narodila tři hříbata a stádu zpětně šlechtěných praturů deset telat. „Přírůstky v milovické rezervaci nejsou důležité jenom proto, že ukazují, že velcí kopytníci mají v této lokalitě vhodné podmínky. Odrostlá mláďata bezplatně poskytujeme nově vznikajícím rezervacím po celé České republice, takže přírůstky pomáhají rozšiřovat a zlevňovat tento způsob péče o velké krajinné celky,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.        Kromě zakládání nových rezervací v...

Dobrovolníci odstraňovali invazní celíky kanadské v milovické rezervaci

Porosty nebezpečné invazní rostliny celíku kanadského odstraňovali dobrovolníci z kybernetické společnosti Resistant AI v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Nepůvodní druh rostliny pochází ze Severní Ameriky. V Česku a v celé Evropě patří k nejnebezpečnějším nepůvodním druhům. Její husté, žlutě kvetoucí porosty vytlačují z české přírody původní druhy rostlin, včetně vzácných a ohrožených druhů. „Odstraňování invazních druhů věnujeme v milovické rezervaci velkou pozornost. Celík kanadský patří mezi čtyři druhy, které v této lokalitě představují největší riziko. Mezi dalšími jsou lupina mnoholistí, z dřevin pak trnovník akát a javor jasanolistý,“ uvedl Dalibor Dostál z ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci založila ve spolupráci s vědci v roce 2015. Zatímco invazní celíky a lupiny ochránci přírody odstraňují s pomocí dobrovolníků, javory jasanolisté s pomocí te...

První kancelář po sedmnácti letech existence. Projekt se stovkami zvířat i hektarů získal základní zázemí

První zázemí získala v letošním roce ochranářská společnost Česká krajina. I když vznikla již před 17 lety, v roce 2007, a v letech 2015 a 2018 založila dvě rezervace velkých kopytníků v Milovicích a v Národním parku Podyjí, až do letošního roku fungovala bez kanceláře. „Od začátku jsem se snažil o maximálně úsporný model, tak, aby co nejvíce peněz šlo přímo do obnovy přírody a neutápělo se v provozních nákladech. Proto jsem až do loňského roku na projektu pracoval z domova, takže pro neziskovou organizaci to znamenalo nulové náklady na nájem prostor, elektřinu, vodu i topení. Díky tomu se za sedmnáct let její existence ušetřily stovky tisíc korun na provozních nákladech,“ říká Dalibor Dostál, zakladatel ochranářské společnosti Česká krajina. V posledních letech bylo však řízení projektu z domácího prostředí stále složitější. Dvě rezervace se postupně rozrostly na současných 420 hektarů, což odpovídá průměrně rozloze tří zemědělských podniků ...