Přeskočit na hlavní obsah

Rok ve znamení akvizic a dokončení nové městské čtvrti Panorama Kyje


Další úspěšný rok má za sebou dlouhodobý lídr bytové výstavby společnost Ekospol. Klientům prodal na dvě stovky nových bytů a investoval do nákupu nových pozemků. Jen na letošních akvizicích v budoucnu postaví až 2600 nových bytů. kromě toho po deseti letech od zahájení první etapy letos na podzim dokončil jeden z největších rezidenčních projektů historie Prahy – novou městskou čtvrť Panorama Kyje.

„Letošní rok je dalším úspěšným v šestadvacetileté historii firmy. I přes výrazný pokles celého trhu se nám podařilo prodat na dvě stě nových bytů. I letos se potvrdil dlouhodobý trend, kdy naše projekty vyprodáváme dlouho před dokončením. Potvrdilo se to i u dvou posledních etap výjimečného projektu Panorama Kyje, kterými jsme završili dekádu trvající proměnu celého místa v živou městskou čtvrť,“ hodnotí uplynulých dvanáct měsíců generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec a dodává, že právě Panorama Kyje s takřka tisícovkou bytů se už stihl zapsat do historie hlavního města.
Ekospol letos na jaře také po delší odmlce nabídl k prodeji stavební parcely pro rodinné domy, a to ve vyhledávané lokalitě pražských Kbel. Kromě toho i letos pokračoval v akvizicích stavebních pozemků. „Dlouhodobou strategií firmy je investovat zisk z prodeje bytů do nákupu nových pozemků, v čemž jsme pokračovali i letos. Nakoupili jsme několik pozemků pro výstavbu zhruba 2600 nových bytů. Nyní na těchto projektech intenzivně pracujeme a doufáme, že je budeme moci brzy představit veřejnosti a klientům,“ prohlašuje Korec.
Také pro příští roky má Ekospol velké plány. Patří k největším soukromým majitelům pozemků v Praze a blízkém okolí, kde vlastní půl milionu metrů stavebních ploch. Nyní připravuje 16 projektů s celkem 7000 byty. Nejblíže realizaci je středně velký rezidenční projekt na Praze 4 se 160 byty, který chce začít stavět už na jaře.
„V první polovině roku bychom chtěli nabídnout projekty, ve kterých bude zhruba 230 bytů. Zařazovat do prodeje je ale budeme postupně. Záležet bude hlavně na rychlosti jejich povolování,“ říká Korec.
Společnost zůstává aktivní také v oblasti sponzoringu, kde dlouhodobě jako generální partner podporuje ochranu ohrožených druhů zvířat v ZOO Tábor. V tom bude pokračovat i v budoucnu.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

V rezervaci velkých kopytníků se letos narodilo již pět mláďat zubrů, tři hříbata a deset telat praturů

Sezonu bohatou na přírůstky zažívá milovická rezervace velkých kopytníků. Stádu zubrů se letos narodilo zatím pět mláďat. Počet zubrů se tak zvýšil na 46 zvířat a je tak nejvyšší za desetiletou historii rezervace. Milovické stádo tak potvrdilo svoji pozici největšího chovu těchto vzácných býložravců v České republice. Divokým koním se v Milovicích letos zatím narodila tři hříbata a stádu zpětně šlechtěných praturů deset telat. „Přírůstky v milovické rezervaci nejsou důležité jenom proto, že ukazují, že velcí kopytníci mají v této lokalitě vhodné podmínky. Odrostlá mláďata bezplatně poskytujeme nově vznikajícím rezervacím po celé České republice, takže přírůstky pomáhají rozšiřovat a zlevňovat tento způsob péče o velké krajinné celky,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.        Kromě zakládání nových rezervací v...

Dobrovolníci odstraňovali invazní celíky kanadské v milovické rezervaci

Porosty nebezpečné invazní rostliny celíku kanadského odstraňovali dobrovolníci z kybernetické společnosti Resistant AI v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Nepůvodní druh rostliny pochází ze Severní Ameriky. V Česku a v celé Evropě patří k nejnebezpečnějším nepůvodním druhům. Její husté, žlutě kvetoucí porosty vytlačují z české přírody původní druhy rostlin, včetně vzácných a ohrožených druhů. „Odstraňování invazních druhů věnujeme v milovické rezervaci velkou pozornost. Celík kanadský patří mezi čtyři druhy, které v této lokalitě představují největší riziko. Mezi dalšími jsou lupina mnoholistí, z dřevin pak trnovník akát a javor jasanolistý,“ uvedl Dalibor Dostál z ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci založila ve spolupráci s vědci v roce 2015. Zatímco invazní celíky a lupiny ochránci přírody odstraňují s pomocí dobrovolníků, javory jasanolisté s pomocí te...

První kancelář po sedmnácti letech existence. Projekt se stovkami zvířat i hektarů získal základní zázemí

První zázemí získala v letošním roce ochranářská společnost Česká krajina. I když vznikla již před 17 lety, v roce 2007, a v letech 2015 a 2018 založila dvě rezervace velkých kopytníků v Milovicích a v Národním parku Podyjí, až do letošního roku fungovala bez kanceláře. „Od začátku jsem se snažil o maximálně úsporný model, tak, aby co nejvíce peněz šlo přímo do obnovy přírody a neutápělo se v provozních nákladech. Proto jsem až do loňského roku na projektu pracoval z domova, takže pro neziskovou organizaci to znamenalo nulové náklady na nájem prostor, elektřinu, vodu i topení. Díky tomu se za sedmnáct let její existence ušetřily stovky tisíc korun na provozních nákladech,“ říká Dalibor Dostál, zakladatel ochranářské společnosti Česká krajina. V posledních letech bylo však řízení projektu z domácího prostředí stále složitější. Dvě rezervace se postupně rozrostly na současných 420 hektarů, což odpovídá průměrně rozloze tří zemědělských podniků ...