Přeskočit na hlavní obsah

Korec: Hledáme lidi, kteří s námi budou tvořit dějiny Prahy


Dlouhodobý developerský lídr Ekospol působí na trhu už 27 let. Za tu dobu postavil 55 velkých bytových projektů pro více než 10 tisíc klientů a zcela změnil podobu mnoha pražských městských částí.

Podílet se na proměnách Prahy, možnost prosazovat vlastní nápady a rychlý kariérní růst. To jsou podle generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti Ekospol Evžena Korce hlavní lákadla, které dlouhodobý lídr českého rezidenčního trhu nabízí svým zaměstnancům. I proto se na každou z vypsaných pozic hlásí stovky lidí.



Představme si, že jsem zájemce o práci a rozhoduji se mezi nabídkami firem na trhu. Proč bych se měl rozhodnout právě pro Ekospol?

Hlavním motivem by byla samotná strategie naší společnosti, kterou je zaměstnávat ty nejlepší z nejlepších. Snažíme se vybrat opravdu hvězdné lidi, pro které je jejich práce koníčkem a posláním. Rozhodující je váš přístup k zadaným úkolům a samostatnost při jejich řešení. Pokud se vybraný člověk osvědčí a prokáže své schopnosti, tak velmi brzy může získat mimořádný plat. Není u nás neobvyklé, že roční plat i u mladých manažerů přesahuje milionovou hranici.

Firmy, které se perou o poslední zbytky zaměstnanců na trhu práce, v poslední době stále častěji zdůrazňují vysoké mzdy. Nejde ve vašem případě jen o nějaký trik? Opravdu jsou platy v Ekospolu tak vysoké?

Ekospol je dlouhodobě nejlépe platící firmou v celém stavebnictví a patří k nejlepším i v rámci celé ekonomiky. Že nejde jen o planá marketingová vyjádření, potvrdil před pár dny týdeník Ekonom, který srovnával platy ve stovce nejvýznamnějších firem v Česku. Ekospol s průměrným platem přesahujícím 64 tisíc korun bezkonkurenčně s velkým náskokem obsadil první místo v kategorii stavebnictví. I v porovnání s ostatními obory jsme uspěli, nejlepší pozici bychom obsadili i mezi bankovními firmami. Aby člověk na takový plat dosáhl, musí odvádět nadstandardní výkon. I nezávislá statistika nicméně dokazuje, že se naše zaměstnance s nejvyšším přínosem pro firmu nebojíme řádně odměnit. Výše finanční odměny však nesmí být jediným motivem pro práci v Ekospolu.

Jakou motivaci mají vaši zaměstnanci?

Hlavní snahou je něco dokázat, prosadit své myšlenky a nápady. Možnost seberealizace je klíčovým lákadlem naší firmy. Našim lidem dáváme velkou volnost v tom, co dělají. Velmi oceňujeme, když sami aktivně přijdou s tipem na zlepšení i mimo svou pracovní pozici. Mám-li být konkrétní, tak uvedu příklad našeho ředitele sektoru výstavby Petra Valeše. Jeho nápad navrhnout u bytů 1+kk oddělený spací kout považuji za jeden z nejlepších nejen v rámci naší společnosti, ale i celého realitního trhu. Dokládá to mimo jiné zájem konkurence o tento typ dispozičního řešení malých bytů. Stejný vizionářský přístup očekávám i od ostatních zaměstnanců. Motivovat je může i to, že u nás budou výsledky své práce opravdu vidět. A to mnohdy i dlouhá desetiletí.

Myslíte v postavených bytových projektech?

Ano. Ekospol na trhu působí už 27 let a za tu dobu dokončil 55 velkých bytových projektů pro více než 10 tisíc spokojených klientů. Změnili jsme podobu mnoha městských částí, kterým jsme vtiskli nový život. A budeme v tom pokračovat. Aktuálně vlastníme přes 500 tisíc metrů čtverečních pozemků vhodných pro výstavbu 8000 bytů. Na jejich výstavbě se budou podílet stávající i budoucí zaměstnanci Ekospolu. Vždy, když v budoucnu půjdou kolem některého z těchto dokončených projektů, tak se jim vybaví, že to byli právě oni, kdo se podílel na jejich výstavbě. Že díky němu nalezly vlastní domov stovky a tisíce domácností. To nemůže říct jen tak někdo, že se podílel na tvorbě dějin Prahy.



Vraťme se k věcem, které se dají jednoduše měřit. Firmy se předhánějí v tom, jaké benefity zaměstnancům nabízí. Sledujete tento trend?

Opravdu motivovaný zaměstnanec neřeší výši a šíři dalších benefitů. Pokud žije svou prací, tak jsou pro něj motivující hlavně její výsledky. I Ekospol však nabízí zaměstnancům nefinanční benefity. Kromě obligátních stravenek a Multisport karty je to hlavně špičková zdravotní péče západoevropského standardu v nemocnici Na Homolce. Nejvýznamnějším benefitem je sleva na vlastní produkty, což v našem případě znamená byty.

Jak by měl vypadat ideální zaměstnanec?
Cílevědomý se schopností tvůrčího myšlení a originálními nápady. Naším cílem je získat nejschopnější a loajální zaměstnance, kteří budou společně s námi tvořit dějiny Prahy.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

V rezervaci velkých kopytníků se letos narodilo již pět mláďat zubrů, tři hříbata a deset telat praturů

Sezonu bohatou na přírůstky zažívá milovická rezervace velkých kopytníků. Stádu zubrů se letos narodilo zatím pět mláďat. Počet zubrů se tak zvýšil na 46 zvířat a je tak nejvyšší za desetiletou historii rezervace. Milovické stádo tak potvrdilo svoji pozici největšího chovu těchto vzácných býložravců v České republice. Divokým koním se v Milovicích letos zatím narodila tři hříbata a stádu zpětně šlechtěných praturů deset telat. „Přírůstky v milovické rezervaci nejsou důležité jenom proto, že ukazují, že velcí kopytníci mají v této lokalitě vhodné podmínky. Odrostlá mláďata bezplatně poskytujeme nově vznikajícím rezervacím po celé České republice, takže přírůstky pomáhají rozšiřovat a zlevňovat tento způsob péče o velké krajinné celky,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.        Kromě zakládání nových rezervací v...

Dobrovolníci odstraňovali invazní celíky kanadské v milovické rezervaci

Porosty nebezpečné invazní rostliny celíku kanadského odstraňovali dobrovolníci z kybernetické společnosti Resistant AI v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Nepůvodní druh rostliny pochází ze Severní Ameriky. V Česku a v celé Evropě patří k nejnebezpečnějším nepůvodním druhům. Její husté, žlutě kvetoucí porosty vytlačují z české přírody původní druhy rostlin, včetně vzácných a ohrožených druhů. „Odstraňování invazních druhů věnujeme v milovické rezervaci velkou pozornost. Celík kanadský patří mezi čtyři druhy, které v této lokalitě představují největší riziko. Mezi dalšími jsou lupina mnoholistí, z dřevin pak trnovník akát a javor jasanolistý,“ uvedl Dalibor Dostál z ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci založila ve spolupráci s vědci v roce 2015. Zatímco invazní celíky a lupiny ochránci přírody odstraňují s pomocí dobrovolníků, javory jasanolisté s pomocí te...

První kancelář po sedmnácti letech existence. Projekt se stovkami zvířat i hektarů získal základní zázemí

První zázemí získala v letošním roce ochranářská společnost Česká krajina. I když vznikla již před 17 lety, v roce 2007, a v letech 2015 a 2018 založila dvě rezervace velkých kopytníků v Milovicích a v Národním parku Podyjí, až do letošního roku fungovala bez kanceláře. „Od začátku jsem se snažil o maximálně úsporný model, tak, aby co nejvíce peněz šlo přímo do obnovy přírody a neutápělo se v provozních nákladech. Proto jsem až do loňského roku na projektu pracoval z domova, takže pro neziskovou organizaci to znamenalo nulové náklady na nájem prostor, elektřinu, vodu i topení. Díky tomu se za sedmnáct let její existence ušetřily stovky tisíc korun na provozních nákladech,“ říká Dalibor Dostál, zakladatel ochranářské společnosti Česká krajina. V posledních letech bylo však řízení projektu z domácího prostředí stále složitější. Dvě rezervace se postupně rozrostly na současných 420 hektarů, což odpovídá průměrně rozloze tří zemědělských podniků ...