Přeskočit na hlavní obsah

Ekospol plánuje výstavbu 7000 bytů, místo brownfieldu na Zličíně postaví novou čtvrť


Dlouhodobý developerský lídr Ekospol plánuje v následujících letech výstavbu několika tisíc nových bytů, největším rezidenčním projektem bude revitalizace brownfieldu na Zličíně. Tam by měla vyrůst nová čtvrť s dvěma tisíci bytů. Aktuálně nyní firma dokončuje prémiový projekt Michelské zahrady, kde svůj domov najdou noví majitelé už na začátku příštího roku.
Dva cenově rozdílné projekty nyní staví Ekospol. „Na přelomu letošního a příštího roku dokončíme stavbu prémiového projektu Michelské zahrady, který v rámci jednoho viladomu nabídne 36 nadstandardních bytů. Letos jsme zahájili stavbu 160 výjimečných bytů v projektu Ekorezidence Hodkovičky. Jde o jeden z cenově nejdostupnějších rezidenčních projektů na trhu, nejlevnější byt vyšel na 2,8 milionu korun, což je hluboko pod celopražským průměrem,“ říká generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec.

Projekt v Hodkovičkách je zajímavý také tím, že jde o jeden z prvních projektů schválených v rámci jednoho povolovacího řízení. „Od koupě pozemku po zahájení stavby uplynuly necelé dva roky, což se na současném trhu rovná skoro zázraku. Běžně se povolování kvůli zablokovanému povolovacímu procesu vleče pět i více let,“ podotýká Korec. Ekorezidence Hodkovičky jsou také prvním projektem společnosti, který je od počátku vybaven rekuperací.

V přípravě 17 rezidenčních projektů se 7000 byty
Ekospol nyní pracuje na přípravě 17 rezidenčních projektů se 7000 byty. „Vůbec nejvíc bytů, až dva tisíce, vyroste místo brownfieldu na pražském Zličíně nedaleko stejnojmenné stanice metra. Nová městská čtvrť výrazně oživí celé okolí. Půjde o největší rezidenční projekt v historii firmy a jeden z největších v rámci celé Prahy,“ zdůrazňuje Korec.
S hodně velkými projekty má přitom developer dost zkušeností, jeden takový dokončil loni. „Na konci loňského roku jsme dokončili poslední dvě etapy jednoho z největších rezidenčních projektů v historii Prahy – Panorama Kyje. Zde během deseti let vyrostla zcela nová městská čtvrť s takřka tisícovkou bytů i vlastní zastávkou MHD,“ uvedl šéf Ekospolu Korec.
V pokročilé fázi přípravy je také 300 bytů v Braníku, 350 bytů na Barrandově či přes 300 bytů v Uhříněvsi. „Nemůžu opomenout ani rozlohou největší rezidenční projekt v historii ČR, připravovaný v Roztokách u Prahy na ploše přesahující 40 hektarů. Ve zdejší lokalitě Solníky jsme už dokončili stavbu 300 bytů a připravili 200 parcel, stále však jde o necelou polovinu plánované výstavby,“ doplňuje Korec.

Ekospol a.s. je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice. Během 27 let na trhu úspěšně dokončil 55 velkých developerských projektů pro více než 10 000 spokojených zákazníků. Ekospol staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Jako jediný z velkých developerů má všechny byty vyprodány dlouho před dokončením. Společnost Ekospol je podle magazínu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy. Ekospol sponzoruje ZOO Tábor. Ohrožené druhy zvířat tak podpoří každý, kdo si u Ekospolu koupí byt. Navíc získá celoroční rodinnou vstupenku do táborské zoo.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

V rezervaci velkých kopytníků se letos narodilo již pět mláďat zubrů, tři hříbata a deset telat praturů

Sezonu bohatou na přírůstky zažívá milovická rezervace velkých kopytníků. Stádu zubrů se letos narodilo zatím pět mláďat. Počet zubrů se tak zvýšil na 46 zvířat a je tak nejvyšší za desetiletou historii rezervace. Milovické stádo tak potvrdilo svoji pozici největšího chovu těchto vzácných býložravců v České republice. Divokým koním se v Milovicích letos zatím narodila tři hříbata a stádu zpětně šlechtěných praturů deset telat. „Přírůstky v milovické rezervaci nejsou důležité jenom proto, že ukazují, že velcí kopytníci mají v této lokalitě vhodné podmínky. Odrostlá mláďata bezplatně poskytujeme nově vznikajícím rezervacím po celé České republice, takže přírůstky pomáhají rozšiřovat a zlevňovat tento způsob péče o velké krajinné celky,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.        Kromě zakládání nových rezervací v...

Dobrovolníci odstraňovali invazní celíky kanadské v milovické rezervaci

Porosty nebezpečné invazní rostliny celíku kanadského odstraňovali dobrovolníci z kybernetické společnosti Resistant AI v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Nepůvodní druh rostliny pochází ze Severní Ameriky. V Česku a v celé Evropě patří k nejnebezpečnějším nepůvodním druhům. Její husté, žlutě kvetoucí porosty vytlačují z české přírody původní druhy rostlin, včetně vzácných a ohrožených druhů. „Odstraňování invazních druhů věnujeme v milovické rezervaci velkou pozornost. Celík kanadský patří mezi čtyři druhy, které v této lokalitě představují největší riziko. Mezi dalšími jsou lupina mnoholistí, z dřevin pak trnovník akát a javor jasanolistý,“ uvedl Dalibor Dostál z ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci založila ve spolupráci s vědci v roce 2015. Zatímco invazní celíky a lupiny ochránci přírody odstraňují s pomocí dobrovolníků, javory jasanolisté s pomocí te...

První kancelář po sedmnácti letech existence. Projekt se stovkami zvířat i hektarů získal základní zázemí

První zázemí získala v letošním roce ochranářská společnost Česká krajina. I když vznikla již před 17 lety, v roce 2007, a v letech 2015 a 2018 založila dvě rezervace velkých kopytníků v Milovicích a v Národním parku Podyjí, až do letošního roku fungovala bez kanceláře. „Od začátku jsem se snažil o maximálně úsporný model, tak, aby co nejvíce peněz šlo přímo do obnovy přírody a neutápělo se v provozních nákladech. Proto jsem až do loňského roku na projektu pracoval z domova, takže pro neziskovou organizaci to znamenalo nulové náklady na nájem prostor, elektřinu, vodu i topení. Díky tomu se za sedmnáct let její existence ušetřily stovky tisíc korun na provozních nákladech,“ říká Dalibor Dostál, zakladatel ochranářské společnosti Česká krajina. V posledních letech bylo však řízení projektu z domácího prostředí stále složitější. Dvě rezervace se postupně rozrostly na současných 420 hektarů, což odpovídá průměrně rozloze tří zemědělských podniků ...