Přeskočit na hlavní obsah

Developeři umožní práci z domova, počítají i s hernou pro děti

Developerské firmy umožní svým zaměstnancům podle možností práci z domova, pokud o to kvůli opatřením proti šíření nového koronaviru požádají. Počítají i s jinými možnostmi. Například Trigema vytvoří pro děti, kterým od středy do odvolání odpadne výuka ve školách, provizorní hernu. Sázková společnost Sazka očekává, že od středy bude z domova pracovat až polovina jejích zaměstnanců. Vyplývá to z vyjádření zástupců firem, které ČTK oslovila.

"Zaměstnancům, kteří musí z důvodu uzavření škol pečovat o své děti, nabízíme možnost umístit je do našich prostor Czech Photo Centre v Nových Butovicích. Galerie je od naší centrály vzdálena jen několik stovek metrů. Zde pro děti vytvoříme provizorní hernu. Program a stravování bude zajištěno na náklady společnosti," uvedl mluvčí Trigemy Radek Polák. Tyto prostory budou podle něj připraveny již od středy. Odpovědnost podle Poláka nesou rodiče dětí, kteří podepíší příslušný formulář.
"Samozřejmě, že vycházíme vstříc v podobě práce home office," podotkl mluvčí společnosti Finep David Jirušek.
V Česku je zatím 41 potvrzených případů nákazy. Koronavirus se šíří od loňského prosince z Číny. Český stát kvůli koronaviru od dnešních 18:00 zakázal akce nad 100 účastníků a od středy zrušil výuku na všech školách v Česku s výjimkou mateřských škol. Opatření, která platí do odvolání, přijala Bezpečnostní rada státu.
Generální ředitel Ekospolu Evžen Korec považuje tato opatření za velmi rozumný krok. "Jde o jediné možné opatření, které může zabránit tomu, aby tu vznikla epidemie podobného rozsahu jako v severní Itálii. Pokud některému našemu zaměstnanci v souvislosti s tímto nařízením vzniknou jakékoliv komplikace, budeme je řešit individuálně a pokusíme se mu vyjít vstříc. Žádné systémové opatření v tuto chvíli neplánujeme," sdělil Korec.
Práci z domova umožní také firmy z jiných oborů, ve kterých je takové opatření možné. "Tuto možnost mohou využít i rodiče dětí v mateřských školách a jeslích. Od středy tedy pravděpodobně bude pracovat z domova až polovina zaměstnanců Sazky," dodal mluvčí firmy Václav Friedmann.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

V rezervaci velkých kopytníků se letos narodilo již pět mláďat zubrů, tři hříbata a deset telat praturů

Sezonu bohatou na přírůstky zažívá milovická rezervace velkých kopytníků. Stádu zubrů se letos narodilo zatím pět mláďat. Počet zubrů se tak zvýšil na 46 zvířat a je tak nejvyšší za desetiletou historii rezervace. Milovické stádo tak potvrdilo svoji pozici největšího chovu těchto vzácných býložravců v České republice. Divokým koním se v Milovicích letos zatím narodila tři hříbata a stádu zpětně šlechtěných praturů deset telat. „Přírůstky v milovické rezervaci nejsou důležité jenom proto, že ukazují, že velcí kopytníci mají v této lokalitě vhodné podmínky. Odrostlá mláďata bezplatně poskytujeme nově vznikajícím rezervacím po celé České republice, takže přírůstky pomáhají rozšiřovat a zlevňovat tento způsob péče o velké krajinné celky,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.        Kromě zakládání nových rezervací v...

Dobrovolníci odstraňovali invazní celíky kanadské v milovické rezervaci

Porosty nebezpečné invazní rostliny celíku kanadského odstraňovali dobrovolníci z kybernetické společnosti Resistant AI v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Nepůvodní druh rostliny pochází ze Severní Ameriky. V Česku a v celé Evropě patří k nejnebezpečnějším nepůvodním druhům. Její husté, žlutě kvetoucí porosty vytlačují z české přírody původní druhy rostlin, včetně vzácných a ohrožených druhů. „Odstraňování invazních druhů věnujeme v milovické rezervaci velkou pozornost. Celík kanadský patří mezi čtyři druhy, které v této lokalitě představují největší riziko. Mezi dalšími jsou lupina mnoholistí, z dřevin pak trnovník akát a javor jasanolistý,“ uvedl Dalibor Dostál z ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci založila ve spolupráci s vědci v roce 2015. Zatímco invazní celíky a lupiny ochránci přírody odstraňují s pomocí dobrovolníků, javory jasanolisté s pomocí te...

První kancelář po sedmnácti letech existence. Projekt se stovkami zvířat i hektarů získal základní zázemí

První zázemí získala v letošním roce ochranářská společnost Česká krajina. I když vznikla již před 17 lety, v roce 2007, a v letech 2015 a 2018 založila dvě rezervace velkých kopytníků v Milovicích a v Národním parku Podyjí, až do letošního roku fungovala bez kanceláře. „Od začátku jsem se snažil o maximálně úsporný model, tak, aby co nejvíce peněz šlo přímo do obnovy přírody a neutápělo se v provozních nákladech. Proto jsem až do loňského roku na projektu pracoval z domova, takže pro neziskovou organizaci to znamenalo nulové náklady na nájem prostor, elektřinu, vodu i topení. Díky tomu se za sedmnáct let její existence ušetřily stovky tisíc korun na provozních nákladech,“ říká Dalibor Dostál, zakladatel ochranářské společnosti Česká krajina. V posledních letech bylo však řízení projektu z domácího prostředí stále složitější. Dvě rezervace se postupně rozrostly na současných 420 hektarů, což odpovídá průměrně rozloze tří zemědělských podniků ...