Přeskočit na hlavní obsah

Mezi firemními benefity narůstá zájem o ty, které prospívají zdraví zaměstnanců


Pravěku se podobají benefity z dob, kdy firmy v Československu a později v České republice začínaly svým zaměstnancům poskytovat různé výhody nad rámec jejich zákonných nároků. Dávno už neplatí, že by firmy výrazně motivovaly zájemce o práci, když mu poskytnou služební mobil či přenosný počítač i pro soukromé účely, případně stravenky či možnost občas pracovat z domova.

„Neříkám, že o tyto benefity už není zájem, ale zaznamenáváme rostoucí poptávku po přispívání na péči o zdraví nebo na zlepšování fyzické kondice,“ říká Klára Hnátová, zástupkyně ředitele personálního sektoru společnosti Ekospol.
Tento zaměstnavatel poskytuje svým pracovníkům nejen tzv. Multisport karty se zvýhodněným vstupným do vybraných fitness center a dalších sportovišť, ale navíc jim pravidelně hradí také nadstandardní vyšetření v renomovaném zdravotnickém zařízení. „Našim zaměstnancům zajišťujeme špičkovou lékařskou péči v Nemocnici Na Homolce,“ upřesňuje generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec. Součástí této péče jsou nadstandardní biochemické a hematologické testy, které mohou pracovníci firmy podstoupit každý rok. „Tato vyšetření přesněji ukážou lékaři aktuální zdravotní stav. Díky podrobnějším testům lze včas odhalit odchylky od normy a upozornit na možný rozvoj závažného onemocnění. Jako vystudovaný biolog velmi dobře vím, jak moc je důležité odhalit onemocnění včas, protože to u různých chorob výrazně zvyšuje možnost vyléčení,“ vysvětluje Evžen Korec přístup firmy k zaměstnancům.
A většina pracovníků Ekospolu tento zdravotní benefit ráda využívá. Každoroční nabídka zaměstnavatele podstoupit důkladnější preventivní prohlídku je pro ně užitečným „připomínáčkem“, že by měli myslet i na své zdraví. „Abych pravdu řekl, tak jako OSVČ jsem svému zdraví nevěnoval žádnou pozornost. Až když jsem se stal zaměstnancem Ekospolu, využil jsem hned první nabídky podstoupit podrobnější vyšetření. A udělal jsem dobře, protože lékař u mě zjistil některé hraniční hodnoty a doporučil mi dodržovat konkrétní opatření,“ říká šestačtyřicetiletý pracovník developerské firmy. Za rok využije tento benefit znovu, aby zjistil, jak se dodržování lékařského doporučení promítlo na jeho zdravotního stavu.
Biochemické a hematologické vyšetření se provádí v laboratoři z odebraných vzorků moči a krve. Jeho prostřednictvím lékaři zjišťují stav organismu i funkci různých orgánů v těle. Analýzou biologického materiálu získají informaci např. o celkovém metabolismu, funkci jater a ledvin, a také o množství cukrů a bílkovin v odebraném vzorku. To všechno odborníkům poskytuje určitý obraz, z kterého lze vyčíst známky případného onemocnění a na tomto základě buď doporučit návštěvu ordinace specialisty, nebo konkrétní terapii. Nejen proto patří tento benefit k nejvyužívanějším.

Ekospol a.s. je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice. Během 27 let na trhu úspěšně dokončil 55 velkých developerských projektů pro více než 10 000 spokojených zákazníků. Ekospol staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Jako jediný z velkých developerů má byty vyprodány dlouho před dokončením. Společnost Ekospol je podle magazínu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy. Ekospol sponzoruje ZOO Tábor, která se zaměřuje na chov ohrožených druhů zvířat. Ta tak podpoří každý, kdo si u Ekospolu koupí byt. Společnost dlouhodobě patří mezi nejžádanější tuzemské zaměstnavatele. Nabízí nejvyšší platy v oboru stavebnictví a jedny z nejvyšších v rámci celé ČR, což potvrdil i průzkum časopisu Ekonom. Na každou uvolněnou pozici se do výběrového řízení hlásí stovky uchazečů, ročně kolem deseti tisíc lidí.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

V rezervaci velkých kopytníků se letos narodilo již pět mláďat zubrů, tři hříbata a deset telat praturů

Sezonu bohatou na přírůstky zažívá milovická rezervace velkých kopytníků. Stádu zubrů se letos narodilo zatím pět mláďat. Počet zubrů se tak zvýšil na 46 zvířat a je tak nejvyšší za desetiletou historii rezervace. Milovické stádo tak potvrdilo svoji pozici největšího chovu těchto vzácných býložravců v České republice. Divokým koním se v Milovicích letos zatím narodila tři hříbata a stádu zpětně šlechtěných praturů deset telat. „Přírůstky v milovické rezervaci nejsou důležité jenom proto, že ukazují, že velcí kopytníci mají v této lokalitě vhodné podmínky. Odrostlá mláďata bezplatně poskytujeme nově vznikajícím rezervacím po celé České republice, takže přírůstky pomáhají rozšiřovat a zlevňovat tento způsob péče o velké krajinné celky,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.        Kromě zakládání nových rezervací v...

Dobrovolníci odstraňovali invazní celíky kanadské v milovické rezervaci

Porosty nebezpečné invazní rostliny celíku kanadského odstraňovali dobrovolníci z kybernetické společnosti Resistant AI v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Nepůvodní druh rostliny pochází ze Severní Ameriky. V Česku a v celé Evropě patří k nejnebezpečnějším nepůvodním druhům. Její husté, žlutě kvetoucí porosty vytlačují z české přírody původní druhy rostlin, včetně vzácných a ohrožených druhů. „Odstraňování invazních druhů věnujeme v milovické rezervaci velkou pozornost. Celík kanadský patří mezi čtyři druhy, které v této lokalitě představují největší riziko. Mezi dalšími jsou lupina mnoholistí, z dřevin pak trnovník akát a javor jasanolistý,“ uvedl Dalibor Dostál z ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci založila ve spolupráci s vědci v roce 2015. Zatímco invazní celíky a lupiny ochránci přírody odstraňují s pomocí dobrovolníků, javory jasanolisté s pomocí te...

První kancelář po sedmnácti letech existence. Projekt se stovkami zvířat i hektarů získal základní zázemí

První zázemí získala v letošním roce ochranářská společnost Česká krajina. I když vznikla již před 17 lety, v roce 2007, a v letech 2015 a 2018 založila dvě rezervace velkých kopytníků v Milovicích a v Národním parku Podyjí, až do letošního roku fungovala bez kanceláře. „Od začátku jsem se snažil o maximálně úsporný model, tak, aby co nejvíce peněz šlo přímo do obnovy přírody a neutápělo se v provozních nákladech. Proto jsem až do loňského roku na projektu pracoval z domova, takže pro neziskovou organizaci to znamenalo nulové náklady na nájem prostor, elektřinu, vodu i topení. Díky tomu se za sedmnáct let její existence ušetřily stovky tisíc korun na provozních nákladech,“ říká Dalibor Dostál, zakladatel ochranářské společnosti Česká krajina. V posledních letech bylo však řízení projektu z domácího prostředí stále složitější. Dvě rezervace se postupně rozrostly na současných 420 hektarů, což odpovídá průměrně rozloze tří zemědělských podniků ...