Přeskočit na hlavní obsah

Zájem o nadstandardní úpravy bytů je stále velký, hitem jsou vinylové podlahy

 

Zablokovaný proces povolování nových staveb a prakticky vyčerpaný trh s pozemky vhodnými pro rezidenční výstavbu vyhnaly ceny bytů zejména v Praze do nevídaných výšin. V době, kdy mají mnozí zájemci o byt kvůli špatnému ekonomickému vývoji způsobenému koronavirovou pandemií problém dosáhnout na hypotéku, musí stále více peněz použít na spolufinancování. Ani to však neznamená, že by klesla poptávka po nadstandardních úpravách dokončovaných bytů.



Potvrzuje to například dlouhodobý lídr bytové výstavby Ekospol. „Množství klientských změn je v dnešní době zhruba na stejné úrovni jako před lety, kdy byly ceny některých bytů až o polovinu nižší. Zájem klientů o individuální úpravy vybraného bytu neklesá,“ potvrzuje Lukáš Gregor z oddělení klientských změn společnosti Ekospol.

Více než polovina kupců bytů tohoto developera je přitom naprosto spokojena s nabízenými standardy. Dokládá to jen, že nabídka doplňků v klientském centru Ekospolu je opravdu široká. „Všechny byty od společnosti Ekospol se vyznačují velmi vysokou kvalitou provedení už v základním standardu, který převyšuje srovnatelné projekty nabízené na trhu,“ zdůrazňuje generální ředitel a předseda představenstva Ekospolu Evžen Korec.

Zhruba čtvrtinu zájemců o koupi bytu u této společnosti představují movití lidé, kteří volí vysoký nadstandard a finanční otázku přitom příliš neřeší. Zbývající necelá čtvrtina kupců by nadstandardní řešení uvítala, ale limituje je množství finančních prostředků, jimiž disponují.

Zájemci nešetří podle Lukáše Gregora z oddělení klientských změn především na podlahových plochách. „Ve standardní nabídce máme laminátové podlahy, ale mnoho zájemců dnes požaduje podlahy vinylové, které poskytujeme za příplatek,“ říká. Za příplatek – ovšem vyšší – nabízí Ekospol i třívrstvou dřevěnou podlahu, která je pokládána zámkovým systémem, a sice s tloušťkou lamel 13, respektive 14 mm, přičemž 3,5 mm z toho tvoří nášlapná vrstva dřeva. Dřevěné podlahy však dnes stojí na okraji zájmu spotřebitelů, v poptávce jednoznačně hraje prim vinyl.

K přednostem vinylových podlah patří mimo jiné to, že věrněji imitují klasické dřevo – pro laika jsou na první pohled k nerozeznání od masivu. Navíc jsou příjemné na dotyk a ve srovnání s laminátovými podlahami mají pocitově teplejší povrch a jsou tišší. Pokud jde o uplatnění v bytě, požadují klienti vinylovou podlahu nejčastěji do kuchyní, kde je větší riziko polití podlahy vodou (což vinylu nevadí), ale také ji chtějí do obývacích pokojů. Naproti tomu v ložnicích a v předsíni jim naprosto vyhovuje standardní laminátová podlaha, kterou Ekospol nabízí ve třech kategoriích – v základní úrovni Ekostandard, ve střední úrovni Ekoplus a v prémiové variantě Ekoluxus.

Pokud jde o barevnost, mohou si zájemci vybírat ze tří desítek variant – počínaje mnoha odstíny imitací různých druhů dřeva, přes moderní odstíny šedé, a to ve variantách od nejsvětlejší téměř bílé až po velmi tmavou šedou. „V naší vzorkovně si spolehlivě vybere 99 procent klientů. Jen zcela výjimečně se stane, že zákazník má jinou představu. V takovém případě mu obvykle předáme byt bez podlah a pak už je výběr a položení podlah jen na něm,“ popisuje zkušenosti Lukáš Gregor z oddělení klientských změn.

U laminátových používá Ekospol standardně podlahy zátěžové třídy 32 a 33, u nichž je tloušťka lamel 8 mm, respektive 12 mm. V poslední době rapidně stoupá zájem o podlahy zátěžové třídy 33, které mají standardně „V“ spoje

V případě vinylových podlah se tloušťka lamel pohybuje kolem 10 mm, přičemž na spodní části lamel je vrstva přírodního korku. Zájemci mají na výběr z několika tříd zátěže – 31, 32 a dokonce 42, která nese označení Business. Nejnáročnějším zájemcům nabízí dlouhodobý lídr bytové výstavby také celovinylovou podlahu zátěžové třídy 32 s tloušťkou lamely 5,5 mm, jejíž předností je voděodolná protihluková podložka na spodní části lamel.

 

 

Ekospol a.s. je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice. Během 28 let na trhu Ekospol úspěšně dokončil 56 velkých developerských projektů pro více než 10 000 spokojených zákazníků. Ekospol staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Jako jediný z velkých developerů má všechny byty vyprodány dlouho před dokončením. Společnost Ekospol je podle magazínu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy. Ekospol sponzoruje ZOO Tábor. Ohrožené druhy zvířat tak podpoří každý, kdo si u Ekospolu koupí byt. Navíc získá celoroční rodinnou vstupenku.

 

 

 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

V rezervaci velkých kopytníků se letos narodilo již pět mláďat zubrů, tři hříbata a deset telat praturů

Sezonu bohatou na přírůstky zažívá milovická rezervace velkých kopytníků. Stádu zubrů se letos narodilo zatím pět mláďat. Počet zubrů se tak zvýšil na 46 zvířat a je tak nejvyšší za desetiletou historii rezervace. Milovické stádo tak potvrdilo svoji pozici největšího chovu těchto vzácných býložravců v České republice. Divokým koním se v Milovicích letos zatím narodila tři hříbata a stádu zpětně šlechtěných praturů deset telat. „Přírůstky v milovické rezervaci nejsou důležité jenom proto, že ukazují, že velcí kopytníci mají v této lokalitě vhodné podmínky. Odrostlá mláďata bezplatně poskytujeme nově vznikajícím rezervacím po celé České republice, takže přírůstky pomáhají rozšiřovat a zlevňovat tento způsob péče o velké krajinné celky,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.        Kromě zakládání nových rezervací v...

Dobrovolníci odstraňovali invazní celíky kanadské v milovické rezervaci

Porosty nebezpečné invazní rostliny celíku kanadského odstraňovali dobrovolníci z kybernetické společnosti Resistant AI v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Nepůvodní druh rostliny pochází ze Severní Ameriky. V Česku a v celé Evropě patří k nejnebezpečnějším nepůvodním druhům. Její husté, žlutě kvetoucí porosty vytlačují z české přírody původní druhy rostlin, včetně vzácných a ohrožených druhů. „Odstraňování invazních druhů věnujeme v milovické rezervaci velkou pozornost. Celík kanadský patří mezi čtyři druhy, které v této lokalitě představují největší riziko. Mezi dalšími jsou lupina mnoholistí, z dřevin pak trnovník akát a javor jasanolistý,“ uvedl Dalibor Dostál z ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci založila ve spolupráci s vědci v roce 2015. Zatímco invazní celíky a lupiny ochránci přírody odstraňují s pomocí dobrovolníků, javory jasanolisté s pomocí te...

První kancelář po sedmnácti letech existence. Projekt se stovkami zvířat i hektarů získal základní zázemí

První zázemí získala v letošním roce ochranářská společnost Česká krajina. I když vznikla již před 17 lety, v roce 2007, a v letech 2015 a 2018 založila dvě rezervace velkých kopytníků v Milovicích a v Národním parku Podyjí, až do letošního roku fungovala bez kanceláře. „Od začátku jsem se snažil o maximálně úsporný model, tak, aby co nejvíce peněz šlo přímo do obnovy přírody a neutápělo se v provozních nákladech. Proto jsem až do loňského roku na projektu pracoval z domova, takže pro neziskovou organizaci to znamenalo nulové náklady na nájem prostor, elektřinu, vodu i topení. Díky tomu se za sedmnáct let její existence ušetřily stovky tisíc korun na provozních nákladech,“ říká Dalibor Dostál, zakladatel ochranářské společnosti Česká krajina. V posledních letech bylo však řízení projektu z domácího prostředí stále složitější. Dvě rezervace se postupně rozrostly na současných 420 hektarů, což odpovídá průměrně rozloze tří zemědělských podniků ...