Přeskočit na hlavní obsah

Ekospol vyprodal další projekt před dokončením, všech 160 bytů v Hodkovičkách má majitele

 

Dlouhodobý lídr bytové výstavby Ekospol potvrdil svou výjimečnou pozici na trhu také u svého zatím posledního projektu Ekorezidence Hodkovičky. Všech 160 moderních bytů totiž našlo svého majitele ještě před dokončením stavby, což je v současné koronavirem poznamenané době o to větší úspěch. Noví vlastníci se do svých bytů s úchvatnými výhledy na Vltavu, Chuchelský háj či Barrandovské skály začnou stěhovat na přelomu ledna a února, předání bytů se totiž uskuteční v následujících týdnech. Ekorezidence Hodkovičky lákaly kromě vysoké kvality a mimořádné lokality také velmi příznivou cenou hluboko pod celopražským průměrem, kdy nejlevnější byty šlo v době zahájení prodeje získat už za méně než tři miliony korun.

Ekorezidence se nachází ve skvělé lokalitě v bezprostřední blízkosti Vltavy, páteřní cyklostezky kolem řeky, golfového hřiště, tenisového klubu a dalších sportovišť. Byty jsou tak ideální pro aktivní rodiny s dětmi, protože v blízkém okolí jsou jak nákupní centra, tak i mateřská a základní školy či ordinace lékaře. Většina bytů nabízí úchvatné panoramatické výhledy na Vltavu, Chuchelský háj a Barrandovské skály,“ přibližuje výjimečnost okolí generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec.



Bytový areál Ekorezidence Hodkovičky tvoří 160 bytů s prostornými terasami či balkony ve dvou moderních sedmipodlažních domech. Zájemci si mohli vybírat z dispozic od 1+kk (29 metrů čtverečních) až po 4+kk (97,5 metru čtverečního). Samozřejmostí jsou podzemní garáže. Lokalita nabízí vynikající dopravní dostupnost, jak MHD, tak i autem.

Bydlení pro aktivní rodiny za dostupné ceny, byt byl za méně než 3 miliony

Nové byty jsou atraktivní kromě výjimečné lokality také bezkonkurenční cenou. Nejmenší garsonku mohl zájemce v době zahájení prodeje získat už za 2,82 milionu korun, ceny bytu 2+kk začínaly na 4,2 milionu korun a větší třípokojový 3+kk šlo získat za 5,1 milionu korun. „Průměrná cena jednoho metru čtverečního dosahovala v tomto projektu při zahájení prodeje 82 tisíc korun, což bylo výrazně pod celopražským průměrem i cenou jiných projektů v okolí. I tentokrát jsme se snažili nabídnout takové byty, které jsou dostupné co nejvíce zájemcům. Že nám tato strategie vyšla, dokládá mimořádný zájem na tyto byty. I tento projekt se nám podařilo vyprodat před jeho dokončením, jak už je ostatně u nás dobrým zvykem,“ poznamenává Korec.



Nižší cena však není na úkor kvality, naopak Ekorezidence Hodkovičky už v základní ceně nabízí vysoký standard, například plovoucí laminátové podlahy, plastová okna s šestikomorovým profilem či protipožární vstupní dveře 3. bezpečnostní třídy. Všechny byty jsou vybaveny také rekuperací, díky které je v domácnosti zajištěn stálý přísun čerstvého vzduchu. „Ten je filtrován a ohříván teplem odcházejícího vzduchu. V každém bytě je tedy zajištěno zdravé větrání bez zbytečných tepelných ztrát,“ vysvětluje mluvčí Ekospolu Filip Sušanka.

Ekorezidence Hodkovičky jsou prvním rezidenčním projektem Ekospolu a jedním z prvních v rámci celé Prahy, který byl schválen v rámci takzvaného spojeného územního a stavebního řízení, což celý povolovací proces výrazně urychlilo. Zrychleně probíhala i samotná výstavba, která se oproti původnímu harmonogramu dostala dokonce do předstihu. Stavební práce neomezila ani opatření související s letošní pandemií koronaviru.


 

EKOSPOL a.s. je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice. Během 29 let na trhu EKOSPOL úspěšně dokončil 57 velkých developerských projektů pro více než 10 000 spokojených zákazníků. EKOSPOL staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Jako jediný z velkých developerů má všechny byty vyprodány před dokončením. Společnost EKOSPOL je podle magazínu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy. EKOSPOL sponzoruje ZOO Tábor. Ohrožené druhy zvířat tak podpoří každý, kdo si u EKOSPOLU koupí byt. Navíc získá celoroční rodinnou vstupenku.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

V rezervaci velkých kopytníků se letos narodilo již pět mláďat zubrů, tři hříbata a deset telat praturů

Sezonu bohatou na přírůstky zažívá milovická rezervace velkých kopytníků. Stádu zubrů se letos narodilo zatím pět mláďat. Počet zubrů se tak zvýšil na 46 zvířat a je tak nejvyšší za desetiletou historii rezervace. Milovické stádo tak potvrdilo svoji pozici největšího chovu těchto vzácných býložravců v České republice. Divokým koním se v Milovicích letos zatím narodila tři hříbata a stádu zpětně šlechtěných praturů deset telat. „Přírůstky v milovické rezervaci nejsou důležité jenom proto, že ukazují, že velcí kopytníci mají v této lokalitě vhodné podmínky. Odrostlá mláďata bezplatně poskytujeme nově vznikajícím rezervacím po celé České republice, takže přírůstky pomáhají rozšiřovat a zlevňovat tento způsob péče o velké krajinné celky,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.        Kromě zakládání nových rezervací v...

Dobrovolníci odstraňovali invazní celíky kanadské v milovické rezervaci

Porosty nebezpečné invazní rostliny celíku kanadského odstraňovali dobrovolníci z kybernetické společnosti Resistant AI v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Nepůvodní druh rostliny pochází ze Severní Ameriky. V Česku a v celé Evropě patří k nejnebezpečnějším nepůvodním druhům. Její husté, žlutě kvetoucí porosty vytlačují z české přírody původní druhy rostlin, včetně vzácných a ohrožených druhů. „Odstraňování invazních druhů věnujeme v milovické rezervaci velkou pozornost. Celík kanadský patří mezi čtyři druhy, které v této lokalitě představují největší riziko. Mezi dalšími jsou lupina mnoholistí, z dřevin pak trnovník akát a javor jasanolistý,“ uvedl Dalibor Dostál z ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci založila ve spolupráci s vědci v roce 2015. Zatímco invazní celíky a lupiny ochránci přírody odstraňují s pomocí dobrovolníků, javory jasanolisté s pomocí te...

První kancelář po sedmnácti letech existence. Projekt se stovkami zvířat i hektarů získal základní zázemí

První zázemí získala v letošním roce ochranářská společnost Česká krajina. I když vznikla již před 17 lety, v roce 2007, a v letech 2015 a 2018 založila dvě rezervace velkých kopytníků v Milovicích a v Národním parku Podyjí, až do letošního roku fungovala bez kanceláře. „Od začátku jsem se snažil o maximálně úsporný model, tak, aby co nejvíce peněz šlo přímo do obnovy přírody a neutápělo se v provozních nákladech. Proto jsem až do loňského roku na projektu pracoval z domova, takže pro neziskovou organizaci to znamenalo nulové náklady na nájem prostor, elektřinu, vodu i topení. Díky tomu se za sedmnáct let její existence ušetřily stovky tisíc korun na provozních nákladech,“ říká Dalibor Dostál, zakladatel ochranářské společnosti Česká krajina. V posledních letech bylo však řízení projektu z domácího prostředí stále složitější. Dvě rezervace se postupně rozrostly na současných 420 hektarů, což odpovídá průměrně rozloze tří zemědělských podniků ...