Přeskočit na hlavní obsah

Zažijte mimořádné okamžiky v táborské zoo, přenocování uprostřed zvířat i práci ošetřovatele. Zájem je obrovský

Probouzet se za zpěvu ptáků není nic neobvyklého, často stačí nechat přes noc otevřené okno domu či bytu. Ale co takhle nechat se budit lvím řevem, vytím vlčí smečky či nepřetržitým „povídáním“ papoušků? Tento mimořádný zážitek nabízí zoologická zahrada v Táboře, kde mohou zájemci přespat ve vybavených pokojích přímo uprostřed areálu plného zvířat. Zvlášť nyní v letních měsících je o toto neobvyklé přenocování obrovský zájem, volných termínů už do konce hlavním prázdnin příliš nezbývá.



Přespání v naší zoo je opravdu nezapomenutelné. Večer můžete být při tom, jak se život zvířat se soumrakem mění. Některá začínají být aktivnější, jiná se naopak připravují ke spánku. Ráno pak můžete využít prázdného areálu a užít si zvířata jen sami pro sebe ještě před tím, než otevřeme brány veřejnosti. Věřím, že na tuhle noc jen tak nezapomenete,“ láká zájemce mluvčí ZOO Tábor Filip Sušanka.

Nocování v zoo lze zkombinovat s dalším oblíbeným zážitkovým programem – Den ošetřovatelem. Po mimořádné noci tak zájemce nastoupí rovnou „do práce“. Zažije den ve společnosti ošetřovatelů, vyzkouší si jejich práci.

Dostane se zvířatům tak blízko, kam by se jako návštěvník nikdy nedostal. Celý den bude pod patronátem zkušeného ošetřovatele dělat to samé, co naši zaměstnanci. Zkusí si připravit krmení, kterým pak zvířata i sám nakrmí. V případě potřeby přiloží ruku k dílu a zvířata či jejich ubikace pomůže vyčistit. Na vlastní kůži se přesvědčí, co všechno práce ošetřovatele v zoo obnáší. Nakonec pak dostane pamětní certifikát,“ říká mluvčí Sušanka.

ZOO Tábor nabízí také možnost osobně nakrmit vybraná zvířata nebo absolvovat VIP prohlídku s jedním z ošetřovatelů. Všechny zážitkové programy i přesné podmínky naleznou zájemci na eshopu zoo https://eshop.zootabor.eu/zazitkove-programy-a-ubytovani .

O všechny zážitkové programy je nyní obrovský zájem. Doporučujeme proto rezervovat si svůj termín s velkým předstihem. Počet pokojů stejně jako míst pro dočasné ošetřovatele z řad veřejnosti je totiž omezen,“ upozorňuje mluvčí táborské zoo Sušanka.

 

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor patří k nejmladším zahradám v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. V roce 2020 ji navštívilo 80 tisíc lidí. Nyní je otevřená každý den od 9:00 do 19:00.

Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Nejvýznamnějším projektem táborské zoo je reintrodukce zubra evropského do české krajiny. Podrobnosti o návratu tohoto majestátního tvora a možnosti, jak tento projekt podpořit, lze nalézt na webu www.zazubra.cz. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 380 zvířat více než 70 živočišných druhů. Generálním sponzorem je EKOSPOL.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

V rezervaci velkých kopytníků se letos narodilo již pět mláďat zubrů, tři hříbata a deset telat praturů

Sezonu bohatou na přírůstky zažívá milovická rezervace velkých kopytníků. Stádu zubrů se letos narodilo zatím pět mláďat. Počet zubrů se tak zvýšil na 46 zvířat a je tak nejvyšší za desetiletou historii rezervace. Milovické stádo tak potvrdilo svoji pozici největšího chovu těchto vzácných býložravců v České republice. Divokým koním se v Milovicích letos zatím narodila tři hříbata a stádu zpětně šlechtěných praturů deset telat. „Přírůstky v milovické rezervaci nejsou důležité jenom proto, že ukazují, že velcí kopytníci mají v této lokalitě vhodné podmínky. Odrostlá mláďata bezplatně poskytujeme nově vznikajícím rezervacím po celé České republice, takže přírůstky pomáhají rozšiřovat a zlevňovat tento způsob péče o velké krajinné celky,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.        Kromě zakládání nových rezervací v...

Dobrovolníci odstraňovali invazní celíky kanadské v milovické rezervaci

Porosty nebezpečné invazní rostliny celíku kanadského odstraňovali dobrovolníci z kybernetické společnosti Resistant AI v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Nepůvodní druh rostliny pochází ze Severní Ameriky. V Česku a v celé Evropě patří k nejnebezpečnějším nepůvodním druhům. Její husté, žlutě kvetoucí porosty vytlačují z české přírody původní druhy rostlin, včetně vzácných a ohrožených druhů. „Odstraňování invazních druhů věnujeme v milovické rezervaci velkou pozornost. Celík kanadský patří mezi čtyři druhy, které v této lokalitě představují největší riziko. Mezi dalšími jsou lupina mnoholistí, z dřevin pak trnovník akát a javor jasanolistý,“ uvedl Dalibor Dostál z ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci založila ve spolupráci s vědci v roce 2015. Zatímco invazní celíky a lupiny ochránci přírody odstraňují s pomocí dobrovolníků, javory jasanolisté s pomocí te...

První kancelář po sedmnácti letech existence. Projekt se stovkami zvířat i hektarů získal základní zázemí

První zázemí získala v letošním roce ochranářská společnost Česká krajina. I když vznikla již před 17 lety, v roce 2007, a v letech 2015 a 2018 založila dvě rezervace velkých kopytníků v Milovicích a v Národním parku Podyjí, až do letošního roku fungovala bez kanceláře. „Od začátku jsem se snažil o maximálně úsporný model, tak, aby co nejvíce peněz šlo přímo do obnovy přírody a neutápělo se v provozních nákladech. Proto jsem až do loňského roku na projektu pracoval z domova, takže pro neziskovou organizaci to znamenalo nulové náklady na nájem prostor, elektřinu, vodu i topení. Díky tomu se za sedmnáct let její existence ušetřily stovky tisíc korun na provozních nákladech,“ říká Dalibor Dostál, zakladatel ochranářské společnosti Česká krajina. V posledních letech bylo však řízení projektu z domácího prostředí stále složitější. Dvě rezervace se postupně rozrostly na současných 420 hektarů, což odpovídá průměrně rozloze tří zemědělských podniků ...