Přeskočit na hlavní obsah

Příležitost pro firmy: Na trhu práce se stále častěji objevují vysoce kvalifikovaní zájemci o zaměstnání

Přetrvávající nejistota z budoucího ekonomického vývoje stále paralyzuje tisíce firem v Česku. Stále více jejich zaměstnanců se obává o svou pracovní pozici a nechce čekat na případné propuštění. To je velká příležitost pro úspěšné firmy, které kvůli růstu hledají nové kvalifikované pracovníky. Na pracovním trhu jich je nyní více než dříve.



Jedním z největších projektů, na kterých se mohou odborníci nejen z řad architektů a projektantů podílet, je přeměna brownfieldu na Zličíně v moderní městskou čtvrť s 2500 byty.

Už zhruba půl roku pozorujeme zásadní změnu. Mezi uchazeči o zaměstnání, kteří se nám hlásí na některou z poptávaných pozic, se výrazně zvyšuje podíl velmi kvalifikovaných lidí, kterých bylo dříve opravdu minimum. Je to dané pravděpodobně tím, že řada firem začíná propouštět. Mnoho pracovníků v různých firmách také vidí, že firmy nemají velkou perspektivu, a proto si už s předstihem hledají lepší zaměstnání. To je pro stabilní firmy, jako jsme my, velká příležitost k získání kvalifikovaných a motivovaných pracovníků,“ upozorňuje na nový trend pracovního trhu generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec, podle nějž se do Ekospolu ročně hlásí tisíce lidí.

Problém tak není v množství, ale spíše v kvalitě. Mnoho z uchazečů totiž nesplňuje vysoké nároky, které na naše zaměstnance klademe. Zásadním předpokladem je aktivní snaha něčeho ve své pozici dosáhnout a prosadit své myšlenky. Hledáme takové zaměstnance, pro které je jejich práce posláním, nikoliv nutnou povinností sloužící k získání příjmu,“ říká developer Korec a zdůrazňuje, že Ekospol dlouhodobě patří k nejžádanějším firmám ve stavebnictví.

Aktuálně firma poptává pracovníky hlavně na ekonomické a technické pozice. „Hledáme v prvé řadě kvalifikované ekonomy na pozici hlavního účetního či samostatného účetního. Zájem máme také o velmi zkušené projektanty na pozici hlavní inženýr projektu, kteří budou řídit projekci velkých rezidenčních projektů se stovkami bytů. Šanci u nás mají i pracovníci na pozici stavební dozor či zkušení architekti, pro které bude výzvou a motivací připravit opravdu velké bytové projekty. Měli by umět připravit i projekty pro stavební povolení a prováděcí projekty,“ vyjmenovává hlavní poptávané pozice Korec.

Ekospol vlastní půl milionu metrů čtverečních pozemků k okamžité zástavbě, na nichž plánuje výstavbu sedm tisíc bytů v celkové hodnotě 40 miliard korun. „Naši zaměstnanci mají možnost výrazně ovlivnit podobu Prahy na mnoho desetiletí. Takovou příležitost mnoho jiných firem nabídnout nemůže. Jedním z největších projektů je chystaná transformace, nyní zanedbaného bronwfieldu na Zličíně nedaleko metra B, v novou moderní městskou čtvrť s dvěma a půl tisíci byty a občanskou vybaveností. Podílet se na takové proměně je ambicí mnoha stavařů, ale splnit jim ji dokážou jen ti největší developeři s dlouholetou tradicí,“ zdůrazňuje Korec.


EKOSPOL a.s. je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice. Během 30 let na trhu EKOSPOL úspěšně dokončil 58 velkých developerských projektů pro více než 10 000 spokojených zákazníků. EKOSPOL staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Společnost EKOSPOL je podle mezinárodního časopisu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy. EKOSPOL sponzoruje ZOO Tábor. Ohrožené druhy zvířat tak podpoří každý, kdo si u EKOSPOLU koupí byt. Navíc získá celoroční rodinnou vstupenku. Společnost dlouhodobě patří mezi nejžádanější tuzemské zaměstnavatele. Nabízí nejvyšší platy v oboru stavebnictví a jedny z nejvyšších v rámci celé ČR, což potvrdil i průzkum časopisu Ekonom. Na každou uvolněnou pozici se do výběrového řízení hlásí stovky uchazečů, ročně kolem deseti tisíc lidí.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

V rezervaci velkých kopytníků se letos narodilo již pět mláďat zubrů, tři hříbata a deset telat praturů

Sezonu bohatou na přírůstky zažívá milovická rezervace velkých kopytníků. Stádu zubrů se letos narodilo zatím pět mláďat. Počet zubrů se tak zvýšil na 46 zvířat a je tak nejvyšší za desetiletou historii rezervace. Milovické stádo tak potvrdilo svoji pozici největšího chovu těchto vzácných býložravců v České republice. Divokým koním se v Milovicích letos zatím narodila tři hříbata a stádu zpětně šlechtěných praturů deset telat. „Přírůstky v milovické rezervaci nejsou důležité jenom proto, že ukazují, že velcí kopytníci mají v této lokalitě vhodné podmínky. Odrostlá mláďata bezplatně poskytujeme nově vznikajícím rezervacím po celé České republice, takže přírůstky pomáhají rozšiřovat a zlevňovat tento způsob péče o velké krajinné celky,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.        Kromě zakládání nových rezervací v...

Dobrovolníci odstraňovali invazní celíky kanadské v milovické rezervaci

Porosty nebezpečné invazní rostliny celíku kanadského odstraňovali dobrovolníci z kybernetické společnosti Resistant AI v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Nepůvodní druh rostliny pochází ze Severní Ameriky. V Česku a v celé Evropě patří k nejnebezpečnějším nepůvodním druhům. Její husté, žlutě kvetoucí porosty vytlačují z české přírody původní druhy rostlin, včetně vzácných a ohrožených druhů. „Odstraňování invazních druhů věnujeme v milovické rezervaci velkou pozornost. Celík kanadský patří mezi čtyři druhy, které v této lokalitě představují největší riziko. Mezi dalšími jsou lupina mnoholistí, z dřevin pak trnovník akát a javor jasanolistý,“ uvedl Dalibor Dostál z ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci založila ve spolupráci s vědci v roce 2015. Zatímco invazní celíky a lupiny ochránci přírody odstraňují s pomocí dobrovolníků, javory jasanolisté s pomocí te...

První kancelář po sedmnácti letech existence. Projekt se stovkami zvířat i hektarů získal základní zázemí

První zázemí získala v letošním roce ochranářská společnost Česká krajina. I když vznikla již před 17 lety, v roce 2007, a v letech 2015 a 2018 založila dvě rezervace velkých kopytníků v Milovicích a v Národním parku Podyjí, až do letošního roku fungovala bez kanceláře. „Od začátku jsem se snažil o maximálně úsporný model, tak, aby co nejvíce peněz šlo přímo do obnovy přírody a neutápělo se v provozních nákladech. Proto jsem až do loňského roku na projektu pracoval z domova, takže pro neziskovou organizaci to znamenalo nulové náklady na nájem prostor, elektřinu, vodu i topení. Díky tomu se za sedmnáct let její existence ušetřily stovky tisíc korun na provozních nákladech,“ říká Dalibor Dostál, zakladatel ochranářské společnosti Česká krajina. V posledních letech bylo však řízení projektu z domácího prostředí stále složitější. Dvě rezervace se postupně rozrostly na současných 420 hektarů, což odpovídá průměrně rozloze tří zemědělských podniků ...