Přeskočit na hlavní obsah

EKOSPOL podporuje studenty VŠE, zástupce firmy hodnotil jejich podnikatelské projekty

Nabídnout lidem a rozvážkovým firmám speciální úložné boxy, rozjet třeba obchod s izraelskými datlemi či vyvinout a dodávat hospodám a barům speciální aplikaci pro objednávání drinků. Nejen s takovými podnikatelskými záměry předstoupili před odborné porotce studenti Podnikohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze, aby prezentovali výsledky své semestrální práce. V porotě, která studentům dávala cennou zpětnou vazbu, opět zasedl i představitel dlouhodobého lídra bytové výstavby společnosti EKOSPOL.



Své podnikatelské záměry letos představilo celkem osm soutěžních týmů. Kromě základního představení projektu museli předložit kompletní podnikatelský a ekonomický plán včetně například průzkumu trhu či podrobného finančního plánu na první dva roky provozu. Zkušení zástupci investorů v porotě pak kromě těchto podkladů hodnotili i vystupování týmu a reálnost jejich nápadů. Začínajícím podnikatelům poradili, na co si dát pozor a co by měli lépe promyslet.

EKOSPOL soutěž podporuje už mnoho let. „Tato soutěž studentům ukáže mnohem více, než jen pouhá teorie. V podstatě musí připravit životaschopný podnikatelský záměr včetně plánu budoucích příjmů a výdajů. Přestože jsou mezi jednotlivými ročníky výkyvy, lze pozorovat stále lepší připravenost mladých budoucích podnikatelů. Snad tomu pomáhá i naše účast v porotě a odborné rady, které studenti od našich zástupců dostávají,“ říká generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti EKOSPOL Evžen Korec a dodává, že v podpoře studentské soutěže bude firma pokračovat i nadále.

Developerská společnost s VŠE spolupracuje dlouhodobě. Evžen Korec pravidelně na akademické půdě přednáší, firma se snaží oslovit i ty nejlepší studenty. „Studenti si mohou vybírat ze široké nabídky témat bakalářských a diplomových prací, kterou poskytuje společnost EKOSPOL, a podílet se tím na řešení skutečných problémů vycházejících z praxe a ne pouze prázdně teoretizovat nad úlohami, se kterými se v ostrém provozu nesetkají. Studentům posledních ročníků také nabízíme možnost praxe s tím, že ti nejlepší po jejím úspěšném absolvování mohou u nás získat přednostně trvalý pracovní poměr,“ zdůrazňuje Korec.

Tím, co mladé absolventy do EKOSPOLu hlavně láká, je podle Korce hlavně možnost uplatnit své nápady v praxi a podílet se na rozvoji hlavního města. „Samozřejmostí naší firmy je rychlý kariérní růst, kdy ti nejlepší zaměstnanci mohou rychle dosáhnout vyšších manažerských pozic s milionovými platy bez ohledu na dobu působení ve firmě. Záleží jen na jejich schopnostech, aktivitě a přínosu,“ podotýká Korec s tím, že aktuální přehled volných pracovních pozic najdou zájemci na webu společnosti.

EKOSPOL a.s. je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice. Během 27 let na trhu EKOSPOL úspěšně postavil 55 velkých developerských projektů pro více než 10 000 spokojených zákazníků. EKOSPOL staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Jako jediný z velkých developerů má všechny byty vyprodány dlouho před dokončením. Společnost EKOSPOL je podle magazínu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy. EKOSPOL sponzoruje ZOO Tábor. Ohrožené druhy zvířat tak podpoří každý, kdo si u EKOSPOLU koupí byt. Společnost patří mezi nejžádanější tuzemské zaměstnavatele. Nabízí nejvyšší platy v oboru stavebnictví a jedny z nejvyšších v rámci celé ČR, což potvrdil i průzkum časopisu Ekonom. Na každou uvolněnou pozici se do výběrového řízení hlásí stovky uchazečů, ročně kolem deseti tisíc lidí.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

V rezervaci velkých kopytníků se letos narodilo již pět mláďat zubrů, tři hříbata a deset telat praturů

Sezonu bohatou na přírůstky zažívá milovická rezervace velkých kopytníků. Stádu zubrů se letos narodilo zatím pět mláďat. Počet zubrů se tak zvýšil na 46 zvířat a je tak nejvyšší za desetiletou historii rezervace. Milovické stádo tak potvrdilo svoji pozici největšího chovu těchto vzácných býložravců v České republice. Divokým koním se v Milovicích letos zatím narodila tři hříbata a stádu zpětně šlechtěných praturů deset telat. „Přírůstky v milovické rezervaci nejsou důležité jenom proto, že ukazují, že velcí kopytníci mají v této lokalitě vhodné podmínky. Odrostlá mláďata bezplatně poskytujeme nově vznikajícím rezervacím po celé České republice, takže přírůstky pomáhají rozšiřovat a zlevňovat tento způsob péče o velké krajinné celky,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.        Kromě zakládání nových rezervací v...

Dobrovolníci odstraňovali invazní celíky kanadské v milovické rezervaci

Porosty nebezpečné invazní rostliny celíku kanadského odstraňovali dobrovolníci z kybernetické společnosti Resistant AI v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Nepůvodní druh rostliny pochází ze Severní Ameriky. V Česku a v celé Evropě patří k nejnebezpečnějším nepůvodním druhům. Její husté, žlutě kvetoucí porosty vytlačují z české přírody původní druhy rostlin, včetně vzácných a ohrožených druhů. „Odstraňování invazních druhů věnujeme v milovické rezervaci velkou pozornost. Celík kanadský patří mezi čtyři druhy, které v této lokalitě představují největší riziko. Mezi dalšími jsou lupina mnoholistí, z dřevin pak trnovník akát a javor jasanolistý,“ uvedl Dalibor Dostál z ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci založila ve spolupráci s vědci v roce 2015. Zatímco invazní celíky a lupiny ochránci přírody odstraňují s pomocí dobrovolníků, javory jasanolisté s pomocí te...

První kancelář po sedmnácti letech existence. Projekt se stovkami zvířat i hektarů získal základní zázemí

První zázemí získala v letošním roce ochranářská společnost Česká krajina. I když vznikla již před 17 lety, v roce 2007, a v letech 2015 a 2018 založila dvě rezervace velkých kopytníků v Milovicích a v Národním parku Podyjí, až do letošního roku fungovala bez kanceláře. „Od začátku jsem se snažil o maximálně úsporný model, tak, aby co nejvíce peněz šlo přímo do obnovy přírody a neutápělo se v provozních nákladech. Proto jsem až do loňského roku na projektu pracoval z domova, takže pro neziskovou organizaci to znamenalo nulové náklady na nájem prostor, elektřinu, vodu i topení. Díky tomu se za sedmnáct let její existence ušetřily stovky tisíc korun na provozních nákladech,“ říká Dalibor Dostál, zakladatel ochranářské společnosti Česká krajina. V posledních letech bylo však řízení projektu z domácího prostředí stále složitější. Dvě rezervace se postupně rozrostly na současných 420 hektarů, což odpovídá průměrně rozloze tří zemědělských podniků ...