Přeskočit na hlavní obsah

Odborné zkušenosti lze na trhu práce dobře zpeněžit

Ještě 30 let po pádu socialismu lze u některých zaměstnanců pozorovat socialistický přístup k práci. Nelze říci, že by svou práci snad přímo flákali, ale pro takové pracovníky bývá typické, že dávají přednost pohodlí a pomalejšímu tempu. Vlastní aktivita jim bývá cizí a zbytečné lpění na maličkostech jim dává prostor pro to, aby svůj přístup dále upevňovali. Překvapivé pak je, že se to týká i mladších lidí, tedy takových ročníků, které socialismus ani nezažily.



Zejména menší soukromé firmy se s podobnými zaměstnanci rychle rozloučí, ale existují pracoviště, která jako kdyby podobné typy přímo přitahovala. Schopnější a kreativnější kolegové jsou pak v každodenní společnosti lidí s popisovaným přístupem vystaveni riziku, že postupně začnou některé pracovní návyky přebírat – ke škodě své i svých blízkých. Pro schopné odborníky s praktickými zkušenostmi totiž existují možnosti, jak mohou své znalosti na pracovním trhu velmi dobře „prodat“.

Jedenou z nich je například to, že zkušený odborník, který neztratil odvahu čelit novým výzvám, se rozhlédne po nabídkách na pracovním trhu. Zejména lidé z veřejné správy pak bývají velmi udiveni, jaké finanční možnosti se jim nabízejí v soukromých firmách – na rozdíl od tarifních platů, kterými je erár sešněrován. Ti, kdo už vyměnili každodenní stereotyp a pohodlí za jistotu až několikanásobně vyššího výdělku, a v soutěži na trhu práce se osvědčili, pak litují jediného – že už ten krok neudělali dříve.

„Možná to bude znít neuvěřitelně, ale schopný člověk, který se velmi dobře orientuje ve svém oboru, má tzv. tah na branku a díky tomu dokáže prosazovat zájmy firmy, se u nás rychle dostává až na milionový roční plat,“ říká generální ředitel developerské firmy Ekospol Evžen Korec.

Nabídka pracovních příležitostí v této firmě aktuálně přímo nahrává pracovníkům, kteří se dobře orientují ve složité stavební legislativě a mají v této oblasti dobré kontakty. „V současné době nabízíme příležitosti především manažerům povolování staveb,“ říká personalista Ekospolu Ondřej Horký. Dobrou příležitost v této společnosti podle něj aktuálně najdou také schopné účetní.

EKOSPOL a.s. je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice. Během 28 let na trhu úspěšně dokončil 56 velkých developerských projektů pro více než 10 000 spokojených zákazníků. EKOSPOL staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Jako jediný z velkých developerů má byty vyprodány dlouho před dokončením. Společnost EKOSPOL je podle magazínu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy. EKOSPOL sponzoruje ZOO Tábor, která se zaměřuje na chov ohrožených druhů zvířat. Ta tak podpoří každý, kdo si u EKOSPOLU koupí byt. Společnost dlouhodobě patří mezi nejžádanější tuzemské zaměstnavatele. Nabízí nejvyšší platy v oboru stavebnictví a jedny z nejvyšších v rámci celé ČR, což potvrdil i průzkum časopisu Ekonom. Na každou uvolněnou pozici se do výběrového řízení hlásí stovky uchazečů, ročně kolem deseti tisíc lidí.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

V rezervaci velkých kopytníků se letos narodilo již pět mláďat zubrů, tři hříbata a deset telat praturů

Sezonu bohatou na přírůstky zažívá milovická rezervace velkých kopytníků. Stádu zubrů se letos narodilo zatím pět mláďat. Počet zubrů se tak zvýšil na 46 zvířat a je tak nejvyšší za desetiletou historii rezervace. Milovické stádo tak potvrdilo svoji pozici největšího chovu těchto vzácných býložravců v České republice. Divokým koním se v Milovicích letos zatím narodila tři hříbata a stádu zpětně šlechtěných praturů deset telat. „Přírůstky v milovické rezervaci nejsou důležité jenom proto, že ukazují, že velcí kopytníci mají v této lokalitě vhodné podmínky. Odrostlá mláďata bezplatně poskytujeme nově vznikajícím rezervacím po celé České republice, takže přírůstky pomáhají rozšiřovat a zlevňovat tento způsob péče o velké krajinné celky,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.        Kromě zakládání nových rezervací v...

Dobrovolníci odstraňovali invazní celíky kanadské v milovické rezervaci

Porosty nebezpečné invazní rostliny celíku kanadského odstraňovali dobrovolníci z kybernetické společnosti Resistant AI v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Nepůvodní druh rostliny pochází ze Severní Ameriky. V Česku a v celé Evropě patří k nejnebezpečnějším nepůvodním druhům. Její husté, žlutě kvetoucí porosty vytlačují z české přírody původní druhy rostlin, včetně vzácných a ohrožených druhů. „Odstraňování invazních druhů věnujeme v milovické rezervaci velkou pozornost. Celík kanadský patří mezi čtyři druhy, které v této lokalitě představují největší riziko. Mezi dalšími jsou lupina mnoholistí, z dřevin pak trnovník akát a javor jasanolistý,“ uvedl Dalibor Dostál z ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci založila ve spolupráci s vědci v roce 2015. Zatímco invazní celíky a lupiny ochránci přírody odstraňují s pomocí dobrovolníků, javory jasanolisté s pomocí te...

První kancelář po sedmnácti letech existence. Projekt se stovkami zvířat i hektarů získal základní zázemí

První zázemí získala v letošním roce ochranářská společnost Česká krajina. I když vznikla již před 17 lety, v roce 2007, a v letech 2015 a 2018 založila dvě rezervace velkých kopytníků v Milovicích a v Národním parku Podyjí, až do letošního roku fungovala bez kanceláře. „Od začátku jsem se snažil o maximálně úsporný model, tak, aby co nejvíce peněz šlo přímo do obnovy přírody a neutápělo se v provozních nákladech. Proto jsem až do loňského roku na projektu pracoval z domova, takže pro neziskovou organizaci to znamenalo nulové náklady na nájem prostor, elektřinu, vodu i topení. Díky tomu se za sedmnáct let její existence ušetřily stovky tisíc korun na provozních nákladech,“ říká Dalibor Dostál, zakladatel ochranářské společnosti Česká krajina. V posledních letech bylo však řízení projektu z domácího prostředí stále složitější. Dvě rezervace se postupně rozrostly na současných 420 hektarů, což odpovídá průměrně rozloze tří zemědělských podniků ...