Přeskočit na hlavní obsah

Online pohovor ušetří čas, zbytečné chyby ale mohou uchazeče potopit. Na co si dát pozor?

Moderní technologie změnily spoustu oblastí lidského života. Mnohé udělaly jednoduššími, jiné naopak zkomplikovaly. Zásadní proměnu prodělala mezilidská komunikace, která se v posledních letech výrazně zrychlila a zjednodušila. Na druhou stranu z ní často vymizel přímý kontakt s druhým člověkem. Vystačíme si jen se studenou obrazovkou mobilu, tabletu či počítače. Této změny využil i nábor zaměstnanců, kde se hlavně od koronavirové pandemie stále více využívá možnost pořádat pohovory s uchazeči na dálku. Šetří to čas oběma stranám, na druhou stranu to má i svá úskalí.


Jedním z největších projektů, na kterých se mohou podílet i budoucí zaměstnanci Ekospolu, je plánovaná přeměna brownfieldu na Zličíně v moderní městskou čtvrť s 2500 byty.

Online pohovory jsou už v současnosti běžnou součástí přijímacího řízení. Není divu, jsou časově méně náročné a flexibilnější. Zájemcům šetří čas na cestování do žádané firmy a umožňují jim jednoduší domluvu na termínu. Výhodou je také to, že se k němu lze připojit prakticky odkudkoliv. Možnost zůstat v domácím či jiném známém prostředí uvítají hlavně nervózní lidé, kteří se díky tomu mohou cítít více uvolnění. Působí pak bezprostředněji, což znamená plusové body,“ říká zástupce ředitele personálního sektoru developerské společnosti Ekospol Dan Kazda, podle nějž nicméně právě zdánlivá uvolněnost může přinést vážné problémy.

Online pohovor je formální záležitostí, takže je nezbytné vhodně se obléci. A to včetně kalhot. Lidé často dbají na dobrý vzhled a upravenost pouze u horní části těla, kterou lze vidět na kameře. Mylně se domnívají, že mohou opomenout zbytek. Může se stát, že v rámci pohovoru budete muset vstát a pro něco zajít. Není úplně vhodné, aby personalista na druhé straně kamery v takovém případě spatřil například pestrobarevné trenky s růžovými slony či díky takřka neviditelnému spodnímu prádlu prakticky holý zadek. Sice to může pomoci prolomit ledy, nicméně hlavně u formálněji zaměřených pozic to uchazeči uškodí,“ zdůrazňuje personalista Kazda.

Kromě vhodného oblečení by neměl uchazeč podcenit ani technickou přípravu. „Na prvním místě je zvolit klidné místo s co nejméně rušivými vlivy. Hluk z ulice nebo probíhající rekonstrukce u sousedů výrazně zhorší srozumitelnost a povedou k tomu, že vám druhá strana nebude rozumět. Také prostředí by mělo být reprezentativní, protože i to o uchazeči hodně řekne. Například neuklizený pokoj v pozadí či nevhodně vyzdobená stěna kladné body uchazeči nepřinesou,“ varuje personalista Kazda.

Zájemce o práci by měl s dostatečným předstihem zkontrolovat funkčnost odkazu, na kterém bude online rozhovor probíhat. Stejně tak zkontrolovat funkčnost připojení k internetu i příslušenství, tedy webové kamery, reproduktorů a mikrofonu. Podcenit by neměl ani nabíjení, případně dostatečný stav baterie, aby se zařízení předčasně nevypnulo. „Není od věci předem se podívat, jak na webové kameře vypadám, a podle toho zvolit správné místo, kam se dívat. Velmi často se stává, že uchazeč sleduje klávesnici a my pak vidíme jen jeho řídnoucí vlasy. V případě online pohovoru je nejlepší, když se dívá přímo do kamery. Důležité je i správné osvětlení, aby se uchazeč neztrácel ve tmě nebo naopak příliš ostrém světle,“ dodává personalista Kazda.

Jeden z nejúspěšnějších pražských developerů Ekospol aktuálně hledá vhodné kandidáty hlavně na pozice technický dozor velké bytové výstavby, hlavní inženýr projektu a asistenta generálního ředitele. Seznam aktuálně poptávaných pozic najdou zájemci na webových stránkách společnosti https://www.ekospol.cz/nabidka-zamestnani/aktualni-nabizene-pozice/.

Developerská společnost Ekospol za jednatřicet let na trhu dokončila 58 velkých rezidenčních projektů, v nichž nalezlo nový domov více než deset tisíc lidí. Zdaleka to ale není vše, čím se zapíše do historie Prahy. Ekospol totiž vlastní půl milionu metrů čtverečních pozemků k okamžité zástavbě, na nichž plánuje výstavbu sedm tisíc bytů v celkové hodnotě 40 miliard korun. Uvítá proto ambiciózní jedince s vlastními nápady a neotřelými vizemi, kteří se na této proměně hlavního města chtějí podílet.

Naši zaměstnanci mají možnost výrazně ovlivnit podobu Prahy na mnoho desetiletí. Takovou příležitost mnoho jiných firem nabídnout nemůže. Aktuálně jsme zahájili výstavbu velkého rezidenčního projektu s 804 byty, ateliéry a mateřskou školou v Hostivaři a chystáme také jeden z největších projektů v historii Prahy vůbec – přeměnu brownfieldu na Zličíně nedaleko metra B v novou moderní městskou čtvrť s dvěma a půl tisíci byty a občanskou vybaveností. Podílet se na takových proměnách celých lokalit je ambicí mnoha stavařů, ale splnit jim ji dokážou jen ti největší developeři s dlouholetou tradicí,“ podotýká generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec s tím, že nejschopnější lidé, kteří svou odbornost prokazují i nadstandardními pracovními výkony, snadno a rychle v Ekospolu dosáhnou na manažerské posty s milionovou roční mzdou.


EKOSPOL a.s. je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice. Během 31 let na trhu EKOSPOL úspěšně dokončil 58 velkých developerských projektů pro více než 10 000 spokojených zákazníků. EKOSPOL staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Společnost EKOSPOL je podle mezinárodního časopisu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy. EKOSPOL sponzoruje ZOO Tábor. Ohrožené druhy zvířat tak podpoří každý, kdo si u EKOSPOLU koupí byt. Navíc získá celoroční rodinnou vstupenku. Společnost dlouhodobě patří mezi nejžádanější tuzemské zaměstnavatele. Nabízí nejvyšší platy v oboru stavebnictví a jedny z nejvyšších v rámci celé ČR, což potvrdil i průzkum časopisu Ekonom. Na každou uvolněnou pozici se do výběrového řízení hlásí stovky uchazečů, ročně více než 3500 lidí.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

V rezervaci velkých kopytníků se letos narodilo již pět mláďat zubrů, tři hříbata a deset telat praturů

Sezonu bohatou na přírůstky zažívá milovická rezervace velkých kopytníků. Stádu zubrů se letos narodilo zatím pět mláďat. Počet zubrů se tak zvýšil na 46 zvířat a je tak nejvyšší za desetiletou historii rezervace. Milovické stádo tak potvrdilo svoji pozici největšího chovu těchto vzácných býložravců v České republice. Divokým koním se v Milovicích letos zatím narodila tři hříbata a stádu zpětně šlechtěných praturů deset telat. „Přírůstky v milovické rezervaci nejsou důležité jenom proto, že ukazují, že velcí kopytníci mají v této lokalitě vhodné podmínky. Odrostlá mláďata bezplatně poskytujeme nově vznikajícím rezervacím po celé České republice, takže přírůstky pomáhají rozšiřovat a zlevňovat tento způsob péče o velké krajinné celky,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.        Kromě zakládání nových rezervací v...

Dobrovolníci odstraňovali invazní celíky kanadské v milovické rezervaci

Porosty nebezpečné invazní rostliny celíku kanadského odstraňovali dobrovolníci z kybernetické společnosti Resistant AI v rezervaci velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Nepůvodní druh rostliny pochází ze Severní Ameriky. V Česku a v celé Evropě patří k nejnebezpečnějším nepůvodním druhům. Její husté, žlutě kvetoucí porosty vytlačují z české přírody původní druhy rostlin, včetně vzácných a ohrožených druhů. „Odstraňování invazních druhů věnujeme v milovické rezervaci velkou pozornost. Celík kanadský patří mezi čtyři druhy, které v této lokalitě představují největší riziko. Mezi dalšími jsou lupina mnoholistí, z dřevin pak trnovník akát a javor jasanolistý,“ uvedl Dalibor Dostál z ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci založila ve spolupráci s vědci v roce 2015. Zatímco invazní celíky a lupiny ochránci přírody odstraňují s pomocí dobrovolníků, javory jasanolisté s pomocí te...

První kancelář po sedmnácti letech existence. Projekt se stovkami zvířat i hektarů získal základní zázemí

První zázemí získala v letošním roce ochranářská společnost Česká krajina. I když vznikla již před 17 lety, v roce 2007, a v letech 2015 a 2018 založila dvě rezervace velkých kopytníků v Milovicích a v Národním parku Podyjí, až do letošního roku fungovala bez kanceláře. „Od začátku jsem se snažil o maximálně úsporný model, tak, aby co nejvíce peněz šlo přímo do obnovy přírody a neutápělo se v provozních nákladech. Proto jsem až do loňského roku na projektu pracoval z domova, takže pro neziskovou organizaci to znamenalo nulové náklady na nájem prostor, elektřinu, vodu i topení. Díky tomu se za sedmnáct let její existence ušetřily stovky tisíc korun na provozních nákladech,“ říká Dalibor Dostál, zakladatel ochranářské společnosti Česká krajina. V posledních letech bylo však řízení projektu z domácího prostředí stále složitější. Dvě rezervace se postupně rozrostly na současných 420 hektarů, což odpovídá průměrně rozloze tří zemědělských podniků ...