Přeskočit na hlavní obsah

CzechCrunch.cz: Klonování lidí? Není to neetické. Systém, kde vše zakazujeme, je tupý, říká miliardář Evžen Korec

Evžen Korec, majitel developerské firmy Ekospol, se oproti jiným českým miliardářům vymyká – vede i táborskou zoo a nedávno si nechal naklonovat psa.

Zobrazit komentáře

Psy chová už od dětství – a má je rád natolik, že si nedávno nechal jednoho z nich naklonovat. Evžen Korec, jinak také šéf a majitel developerské společnosti Ekospol, se ovšem netají tím, že by dal zelenou i klonování lidí. „Je pravda, že řada států tuto praxi zakazuje. Nicméně ve středověku se také věřilo tomu, že je Země placatá. A ti, kdo tvrdili něco jiného, skončili na hranici,“ tvrdí miliardář. Za neetické to nepovažuje. „Všechno tu jenom zakazujeme. Je to tupý systém,“ dodává.

Osmašedesátiletý podnikatel začínal jako vědecký pracovník, za totality působil v zahraničí, například v německém Göttingenu. Měl tam možnost podívat se zblízka na to, jak funguje vyspělý realitní a developerský trh. „Po návratu do Čech jsem se rozhodl využít těchto zkušeností a vrhnul jsem se na podnikání. Tak vznikl jeden z předních českých rezidenčních stavitelů Ekospol,“ popisuje v rozhovoru pro CzechCrunch. Developerskou firmu možná v budoucnu převezme jeho syn. „Nejprve ale bude muset dokázat, že na to má.

Kromě toho vlastní 71. nejbohatší Čech také zoologickou zahradu v Táboře – a ve volných chvílích zachraňuje, co se dá. Berušky před zimouoslice před jatky… nebo třeba kozly před osudem, který na ně čeká na mléčných farmách. „Jde o krutou praxi, o níž se moc neví. Samci nedávají mléko a nehodí se tak do mléčného byznysu, což pro ně znamená rozsudek smrti,“ líčí v rozhovoru.

Máte radši zvířata, nebo sebe?
Určitě mám raději zvířata než sebe. Ostatně i proto jsem některé z knih, které jsem napsal o chovu psů nebo záchraně ohrožených druhů, věnoval všem, kdo to cítí podobně. Takových lidí totiž bohužel moc není.

Celý rozhovor čtěte zde:

https://cc.cz/klonovani-lidi-jednou-to-bude-naprosta-rutina-miliardar-evzen-korec-o-dlouhovekosti-i-zachrane-kozlu/

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

V rezervaci velkých kopytníků se letos narodilo již pět mláďat zubrů, tři hříbata a deset telat praturů

Sezonu bohatou na přírůstky zažívá milovická rezervace velkých kopytníků. Stádu zubrů se letos narodilo zatím pět mláďat. Počet zubrů se tak zvýšil na 46 zvířat a je tak nejvyšší za desetiletou historii rezervace. Milovické stádo tak potvrdilo svoji pozici největšího chovu těchto vzácných býložravců v České republice. Divokým koním se v Milovicích letos zatím narodila tři hříbata a stádu zpětně šlechtěných praturů deset telat. „Přírůstky v milovické rezervaci nejsou důležité jenom proto, že ukazují, že velcí kopytníci mají v této lokalitě vhodné podmínky. Odrostlá mláďata bezplatně poskytujeme nově vznikajícím rezervacím po celé České republice, takže přírůstky pomáhají rozšiřovat a zlevňovat tento způsob péče o velké krajinné celky,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která milovickou rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci.        Kromě zakládání nových rezervací v...

První kancelář po sedmnácti letech existence. Projekt se stovkami zvířat i hektarů získal základní zázemí

První zázemí získala v letošním roce ochranářská společnost Česká krajina. I když vznikla již před 17 lety, v roce 2007, a v letech 2015 a 2018 založila dvě rezervace velkých kopytníků v Milovicích a v Národním parku Podyjí, až do letošního roku fungovala bez kanceláře. „Od začátku jsem se snažil o maximálně úsporný model, tak, aby co nejvíce peněz šlo přímo do obnovy přírody a neutápělo se v provozních nákladech. Proto jsem až do loňského roku na projektu pracoval z domova, takže pro neziskovou organizaci to znamenalo nulové náklady na nájem prostor, elektřinu, vodu i topení. Díky tomu se za sedmnáct let její existence ušetřily stovky tisíc korun na provozních nákladech,“ říká Dalibor Dostál, zakladatel ochranářské společnosti Česká krajina. V posledních letech bylo však řízení projektu z domácího prostředí stále složitější. Dvě rezervace se postupně rozrostly na současných 420 hektarů, což odpovídá průměrně rozloze tří zemědělských podniků ...

Dva světové unikáty v jediné rezervaci. Z Milovic se stala výkladní skříň české ochrany přírody

Hned dvěma světovými unikáty se může pochlubit milovická rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice.  Díky využívání zkušeností ze zahraničí se stala první rezervací na světě, kde se vyskytují všechny tři klíčové skupiny velkých kopytníků Evropy, tedy zubr evropský, divoký kůň a zpětně šlechtěný pratur. Kromě toho je v současnosti jediným místem na světě, kde se prokazatelně vyskytuje vzácný korýš hrotnatka neočekávaná. Tento druh perloočky objevili překvapení vědci v loňském roce při výzkumu tůní, které svojí činností udržují právě velcí kopytníci. „Bývalý vojenský prostor Milovice byl ještě před několika lety známý spíše jako místo černých skládek a mizející biodiverzity. Vznik rezervace velkých kopytníků tento dlouhodobě negativní trend zastavil a otočil. Nyní je naopak tato lokalita dávána za příklad, jak lze rychle a nízkonákladovým způsobem obnovit biologickou rozmanitost na rozsáhlém území,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské spol...