Přeskočit na hlavní obsah

Ekospol zahájil prodej výjimečných parcel pro stavbu luxusních vil v atraktivní lokalitě


Inspiraci pro své obrazy zde hledal oblíbený český malíř Mikoláš Aleš, ostatně místo nyní po něm nese jméno Alšova vyhlídka. Exkluzivní lokalita na okraji Prahy těsně sousedící s chráněným územím je ideálním místem pro výstavbu luxusní vily. Dlouhodobý developerský lídr Ekospol nyní zařadil do prodeje hned čtyři výjimečné parcely v Praze 6 – Suchdole v projektu nazvaném Parcely Alšova vyhlídka.
„Alšova vyhlídka nabízí naprosto výjimečné parcely v exkluzivní lokalitě s nádherným výhledem na přilehlé chráněné území. Parcely leží v klidné lokalitě Praha 6 - Suchdol, kterou pro její malebnost v minulosti vyhledávali přední čeští malíři v čele s Mikolášem Alšem. Po něm je pojmenovaná osamoceně stojící skalnatá Alšova vyhlídka. Přímo kolem pozemku vede naučná stezka Roztocký háj – Tiché údolí, která na svých zastaveních upozorňuje na výjimečné zástupce fauny a flóry zdejší přírodní rezervace rozkládající se v malebném údolí Únětického potoka,“ přibližuje výjimečnost okolí generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec.




x

V nabídce jsou celkem čtyři parcely připravené k výstavbě. Nejmenší má rozlohu 681 metrů čtverečních a největší 1093 metrů čtverečních. Samozřejmostí jsou kompletní inženýrské sítě přivedené na hranici parcel. Ty sice leží na okraji Prahy, přesto jsou dobře dopravně dostupné. Na nejbližší autobusovou zastávku je to pěšky osm minut, cesta do centra MHD zabere jen 20 minut. Ještě o pět minut rychleji je to vlastním autem.


„Svou polohou v klidné části Prahy v bezprostřední blízkosti nedotčené přírody jde o jedny z nejlepších pozemků pro stavbu rodinného domu, jaké jsou nyní na trhu k dispozici. Návaznost na hromadnou dopravu uspokojí lidi toužící bydlet ve městě, přírodní rezervace v sousedství pak potěší i lidi hledající klidné místo pro rodinný život. Alšova vyhlídka spojuje výhody městského bydlení s přínosy života v klidu přírody,“ doplňuje Korec a dodává, že Ekospol aktuálně nabízí také parcely ve vyhledávaných Kbelích.
  
Suchdol je atraktivní lokalita pro výjimečné bydlení

Suchdol v současnosti nabízí plnou občanskou vybavenost, sídlí zde například první bezbariérová základní škola v Česku či Česká zemědělská univerzita. Právě její Sportcentrum v Suchdole provozuje krytý bazén, který může využívat i veřejnost. Unikátem jsou polární sluneční hodiny umístěné nedaleko Suchdolského náměstí. Nedaleko se nachází také prestižní mezinárodní škola Riveside.
Tiché údolí ležící v bezprostřední blízkosti parcel je známé svými vodními mlýny ležícími na Únětickém potoku, jeden si dokonce vyhlédli filmaři a natočili v něm seriál „Byli jednou dva písaři“. Na údolí Únětického potoka navazuje skalnatý hřeben Kozí hřbety, který vyhledávají hlavně horolezci. Právě odtud pochází bronzový poklad, unikátní archeologický nález z roku 1928. Jde o šest dýk, které patří k nejvýznamnějším nálezům starší doby bronzové ve střední Evropě.
Význam celé lokality dokládá i to, že z Hradčan přes Suchdol, Kozí hřbety a Únětice vedla v minulosti obchodní stezka, takzvaná Velká cesta – Via Magna, spojující západní Evropu s Byzantskou říší.
  
Ekospol a.s. je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice. Během 27 let na trhu Ekospol úspěšně dokončil 55 velkých developerských projektů pro více než 10000 spokojených zákazníků. Ekospol staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Jako jediný z velkých developerů má všechny byty vyprodány dlouho před dokončením. Společnost Ekospol je podle magazínu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy. Ekospol sponzoruje ZOO Tábor. Ohrožené druhy zvířat tak podpoří každý, kdo si u Ekospolu koupí byt. Navíc získá celoroční rodinnou vstupenku.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Konec okupace. Ochránci přírody ukončili u Milovic desetiletý úklid po sovětské armádě

Tisíce hodin práce dobrovolníků, miliony korun vynaložených na odvoz suti po zbořených vojenských objektech, odstraňování starých pneumatik, ostnatých drátů i minuce. Tak vypadal desetiletý úklid pozůstatků po sovětské armádě, který symbolicky ukončila ochranářská společnost Česká krajina. Hlavní práce na čištění vojenského prostoru tak skončily přesně 55 let po zahájení okupace někdejšího Československa sovětskou armádou a vojsky dalších zemí Varšavské smlouvy dne 21. srpna roku 1968. „Zatímco poslední sovětští vojáci odešli z Milovic 30. června roku 1991, pozůstatky po jejich pobytu se v bývalém vojenském prostoru nacházely více než další tři desetiletí. Pro přírodu tak okupace skončila až dnes, více než třicet let po odchodu posledních sovětských vojáků,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která v bývalém vojenském prostoru Milovice založila rezervaci velkých kopytníků. „Úklid po sovětské armádě tak paradoxně trval déle, než samotný pobyt vojáků,“ d

E15: Za mzdu na stavbě ať ručí firma, navrhuje Jurečka. Zdražíme byty i silnice, varují stavaři

Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá úpravu zákoníku práce zabývající se vztahy ve stavebnictví. Má poskytovat ochranu všem zaměstnancům včetně agenturních, kterým zaměstnavatel za plnění práce pro dodavatele nevyplatil mzdu. Svaz podnikatelů ve stavebnictví se proti návrhu ostře ohradil s tím, že stavebnictví má sehrát roli obětního beránka, protože na jiná odvětví se úprava nevztahuje. Šéf Ekospolu Evžen Korec tvrdí, že následkem by mohlo být nejméně pětiprocentní prodražení staveb. Svaz argumentuje, že návrh diskriminuje stavební firmy, s čímž souhlasí Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů. „Z odůvodnění návrhu není jasné, z jakého důvodu mají požívat ochrany zaměstnanci ve stavebnictví, a nikoliv například v IT, v automobilovém nebo leteckém průmyslu či v dalších odvětvích rovněž založených na dodavatelských řetězcích,“ stojí v její připomínce. Úprava přichází s takzvaným institutem ručení. V praxi by to znamenalo, že zaměstnanec, kterému subdodavatel ne

Vzácné vlhy pestré letos poprvé hnízdí přímo v milovické rezervaci velkých kopytníků

Pestrobarevné vlhy pestré letos poprvé hnízdily přímo na území rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Vědci objevili jejich typické nory hned na dvou místech pastevní rezervace. „Již před třemi lety ornitologové zaznamenali, že do rezervace velkých kopytníků zalétává několik párů vlh pestrých. Tehdy ale ještě hnízdily mimo pastviny velkých býložravců. Letos poprvé si vlhy vytvořily hnízdní nory přímo na území pastevní rezervace,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci. Vlhy pestré patří na tuzemském Červeném seznamu mezi silně ohrožené druhy ptáků. Právě velcí kopytníci přitom pomáhají vzácným vlhám nejenom zajišťovat potravní nabídku, ale i vytvářet biotopy vhodné k hnízdění. „Pastva velkých kopytníků výrazně zvýšila květnatost celého území a tím i početnost hmyzu, kterým se vlhy pestré živí. Zároveň velcí kopytníci tu a tam pomocí kopyt a rohů na svaž