Přeskočit na hlavní obsah

EKOSPOL podporuje studenty VŠE, zástupce firmy hodnotil jejich podnikatelské projekty


Nabídnout lidem a rozvážkovým firmám speciální úložné boxy, rozjet třeba obchod s izraelskými datlemi či vyvinout a dodávat hospodám a barům speciální aplikaci pro objednávání drinků. Nejen s takovými podnikatelskými záměry předstoupili před odborné porotce studenti Podnikohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze, aby prezentovali výsledky své semestrální práce. V porotě, která studentům dávala cennou zpětnou vazbu, opět zasedl i představitel dlouhodobého lídra bytové výstavby společnosti Ekospol.
Své podnikatelské záměry letos představilo celkem osm soutěžních týmů. Kromě základního představení projektu museli předložit kompletní podnikatelský a ekonomický plán včetně například průzkumu trhu či podrobného finančního plánu na první dva roky provozu. Zkušení zástupci investorů v porotě pak kromě těchto podkladů hodnotili i vystupování týmu a reálnost jejich nápadů. Začínajícím podnikatelům poradili, na co si dát pozor a co by měli lépe promyslet.

Ekospol soutěž podporuje už mnoho let. „Tato soutěž studentům ukáže mnohem více, než jen pouhá teorie. V podstatě musí připravit životaschopný podnikatelský záměr včetně plánu budoucích příjmů a výdajů. Přestože jsou mezi jednotlivými ročníky výkyvy, lze pozorovat stále lepší připravenost mladých budoucích podnikatelů. Snad tomu pomáhá i naše účast v porotě a odborné rady, které studenti od našich zástupců dostávají,“ říká generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec a dodává, že v podpoře studentské soutěže bude firma pokračovat i nadále.
Developerská společnost s VŠE spolupracuje dlouhodobě. Evžen Korec pravidelně na akademické půdě přednáší, firma se snaží oslovit i ty nejlepší studenty. „Studenti si mohou vybírat ze široké nabídky témat bakalářských a diplomových prací, kterou poskytuje společnost Ekospol, a podílet se tím na řešení skutečných problémů vycházejících z praxe a ne pouze prázdně teoretizovat nad úlohami, se kterými se v ostrém provozu nesetkají. Studentům posledních ročníků také nabízíme možnost praxe s tím, že ti nejlepší po jejím úspěšném absolvování mohou u nás získat přednostně trvalý pracovní poměr,“ zdůrazňuje Korec.

Tím, co mladé absolventy do Ekospolu hlavně láká, je podle Korce hlavně možnost uplatnit své nápady v praxi a podílet se na rozvoji hlavního města. „Samozřejmostí naší firmy je rychlý kariérní růst, kdy ti nejlepší zaměstnanci mohou rychle dosáhnout vyšších manažerských pozic s milionovými platy bez ohledu na dobu působení ve firmě. Záleží jen na jejich schopnostech, aktivitě a přínosu,“ podotýká Korec s tím, že aktuální přehled volných pracovních pozic najdou zájemci na webu společnosti.
Ekospol a.s. je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice. Během 27 let na trhu Ekospol úspěšně postavil 55 velkých developerských projektů pro více než 10 000 spokojených zákazníků. Ekospol staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Jako jediný z velkých developerů má všechny byty vyprodány dlouho před dokončením. Společnost Ekospol je podle magazínu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy. Ekospol sponzoruje ZOO Tábor. Ohrožené druhy zvířat tak podpoří každý, kdo si u Ekospolu koupí byt. Společnost patří mezi nejžádanější tuzemské zaměstnavatele. Nabízí nejvyšší platy v oboru stavebnictví a jedny z nejvyšších v rámci celé ČR, což potvrdil i průzkum časopisu Ekonom. Na každou uvolněnou pozici se do výběrového řízení hlásí stovky uchazečů, ročně kolem deseti tisíc lidí.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Konec okupace. Ochránci přírody ukončili u Milovic desetiletý úklid po sovětské armádě

Tisíce hodin práce dobrovolníků, miliony korun vynaložených na odvoz suti po zbořených vojenských objektech, odstraňování starých pneumatik, ostnatých drátů i minuce. Tak vypadal desetiletý úklid pozůstatků po sovětské armádě, který symbolicky ukončila ochranářská společnost Česká krajina. Hlavní práce na čištění vojenského prostoru tak skončily přesně 55 let po zahájení okupace někdejšího Československa sovětskou armádou a vojsky dalších zemí Varšavské smlouvy dne 21. srpna roku 1968. „Zatímco poslední sovětští vojáci odešli z Milovic 30. června roku 1991, pozůstatky po jejich pobytu se v bývalém vojenském prostoru nacházely více než další tři desetiletí. Pro přírodu tak okupace skončila až dnes, více než třicet let po odchodu posledních sovětských vojáků,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která v bývalém vojenském prostoru Milovice založila rezervaci velkých kopytníků. „Úklid po sovětské armádě tak paradoxně trval déle, než samotný pobyt vojáků,“ d

E15: Za mzdu na stavbě ať ručí firma, navrhuje Jurečka. Zdražíme byty i silnice, varují stavaři

Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá úpravu zákoníku práce zabývající se vztahy ve stavebnictví. Má poskytovat ochranu všem zaměstnancům včetně agenturních, kterým zaměstnavatel za plnění práce pro dodavatele nevyplatil mzdu. Svaz podnikatelů ve stavebnictví se proti návrhu ostře ohradil s tím, že stavebnictví má sehrát roli obětního beránka, protože na jiná odvětví se úprava nevztahuje. Šéf Ekospolu Evžen Korec tvrdí, že následkem by mohlo být nejméně pětiprocentní prodražení staveb. Svaz argumentuje, že návrh diskriminuje stavební firmy, s čímž souhlasí Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů. „Z odůvodnění návrhu není jasné, z jakého důvodu mají požívat ochrany zaměstnanci ve stavebnictví, a nikoliv například v IT, v automobilovém nebo leteckém průmyslu či v dalších odvětvích rovněž založených na dodavatelských řetězcích,“ stojí v její připomínce. Úprava přichází s takzvaným institutem ručení. V praxi by to znamenalo, že zaměstnanec, kterému subdodavatel ne

Vzácné vlhy pestré letos poprvé hnízdí přímo v milovické rezervaci velkých kopytníků

Pestrobarevné vlhy pestré letos poprvé hnízdily přímo na území rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Vědci objevili jejich typické nory hned na dvou místech pastevní rezervace. „Již před třemi lety ornitologové zaznamenali, že do rezervace velkých kopytníků zalétává několik párů vlh pestrých. Tehdy ale ještě hnízdily mimo pastviny velkých býložravců. Letos poprvé si vlhy vytvořily hnízdní nory přímo na území pastevní rezervace,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci. Vlhy pestré patří na tuzemském Červeném seznamu mezi silně ohrožené druhy ptáků. Právě velcí kopytníci přitom pomáhají vzácným vlhám nejenom zajišťovat potravní nabídku, ale i vytvářet biotopy vhodné k hnízdění. „Pastva velkých kopytníků výrazně zvýšila květnatost celého území a tím i početnost hmyzu, kterým se vlhy pestré živí. Zároveň velcí kopytníci tu a tam pomocí kopyt a rohů na svaž