Přeskočit na hlavní obsah

Táborská zoologická zahrada otevře pro veřejnost už tento víkend

Radostnou zprávu pro všechny milovníky zvířat má táborská zoologická zahrada. Po už letos druhém několikatýdenním nuceném uzavření opět otevře své brány pro veřejnost, a to už tento víkend. Umožní to další vlna rozvolňování představená v neděli vládou. Kromě návštěv se opět také rozeběhnou oblíbené zážitkové programy Nocování v zoo a Jeden den ošetřovatelem. Nucená pauza bez návštěvníků ZOO Tábor velice zasáhla, protože přišla o svůj hlavní zdroj příjmů. Proto i nadále uvítá jakoukoliv pomoc od svých příznivců.


Velice nás těší, že další náročné období pro naši zoologickou zahradu končí. Obejít se bez návštěvníků pro nás bylo velmi obtížné, protože vstupné a platby za zážitkové programy pro nás představují hlavní zdroj příjmů, o který jsme na mnoho měsíců přišli. Nucené uzavření pro nás znamenalo milionové ztráty. Také ošetřovatelům a hlavně zvířatům kontakt s návštěvníky chyběl,“ říká ředitel ZOO Tábor Evžen Korec.

Ztráty, které táborská zoo letos utrpěla, se už dohnat nepodaří. Přesto by byli zaměstnanci zoo velmi rádi, kdyby se návštěvníci vrátili v co největším počtu podobně, jako na jaře a v létě po prvním opětovném otevření. „Rozhlehlý přírodní areál naší zoologické zahrady je i nyní ideální na příjemné procházky na čerstvém vzduchu. Pro spoustu našich zvířat zima představuje období největší aktivity, takže návštěvníci nebudou o nic ochuzeni. Navíc koupí vstupenky nás podpoří a pomohou alespoň o něco snížit obrovský výpadek příjmů,“ podotýká ředitel zoo Korec.

ZOO Tábor je v zimě pro veřejnost otevřená pouze o víkendech. Kromě toho mohou návštěvníci přijít také během vánočních svátků až do konce navazujícího víkendu, tedy 24. až 27. prosince. Zážitkové programy budou od čtvrtka probíhat každý den včetně víkendů. Přenocovat v zoo tak lze i v týdnu, nejen o víkendech.

Táborskou zoologickou zahradu lze kromě návštěvy podpořit také mnoha jinými způsoby, například adopcí zvířat. Pokud ne pro sebe, tak například jako netradiční vánoční dárek pro své blízké. ZOO Tábor totiž byla výrazně zasažena letošním opakovaným nuceným uzavřením pro veřejnost, kvůli němuž sčítá milionové ztráty. Jakákoliv pomoc od veřejnosti je proto nyní více než vítaná. Ať už formou adopce či sponzoringu, nebo nákupem vánočních voucherů na zážitkové programy Nocování v zoo nebo Jeden den ošetřovatelem. Online lze také nakoupit suvenýry ze zoo a další drobné dárky. Více informací, jak podpořit zvířata v táborské zoologické zahradě, naleznete na jejím webu www.zootabor.eu.

 

Rozlohou největší zoologická zahrada jižních Čech ZOO Tábor patří k nejmladším zahradám v Česku. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Tím ji zachránil před likvidací a rozprodáním zvířat. Pro veřejnost byla ZOO Tábor otevřena o měsíc později. Jen vloni ji navštívilo 86 tisíc lidí. Od listopadu do března se zoo pro veřejnost otevírá pouze o víkendech od 9:00 do 16:00. Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Aktuálně v ZOO Tábor žije přes 310 zvířat takřka 80 živočišných druhů. Generálním sponzorem je EKOSPOL.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Konec okupace. Ochránci přírody ukončili u Milovic desetiletý úklid po sovětské armádě

Tisíce hodin práce dobrovolníků, miliony korun vynaložených na odvoz suti po zbořených vojenských objektech, odstraňování starých pneumatik, ostnatých drátů i minuce. Tak vypadal desetiletý úklid pozůstatků po sovětské armádě, který symbolicky ukončila ochranářská společnost Česká krajina. Hlavní práce na čištění vojenského prostoru tak skončily přesně 55 let po zahájení okupace někdejšího Československa sovětskou armádou a vojsky dalších zemí Varšavské smlouvy dne 21. srpna roku 1968. „Zatímco poslední sovětští vojáci odešli z Milovic 30. června roku 1991, pozůstatky po jejich pobytu se v bývalém vojenském prostoru nacházely více než další tři desetiletí. Pro přírodu tak okupace skončila až dnes, více než třicet let po odchodu posledních sovětských vojáků,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která v bývalém vojenském prostoru Milovice založila rezervaci velkých kopytníků. „Úklid po sovětské armádě tak paradoxně trval déle, než samotný pobyt vojáků,“ d

E15: Za mzdu na stavbě ať ručí firma, navrhuje Jurečka. Zdražíme byty i silnice, varují stavaři

Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá úpravu zákoníku práce zabývající se vztahy ve stavebnictví. Má poskytovat ochranu všem zaměstnancům včetně agenturních, kterým zaměstnavatel za plnění práce pro dodavatele nevyplatil mzdu. Svaz podnikatelů ve stavebnictví se proti návrhu ostře ohradil s tím, že stavebnictví má sehrát roli obětního beránka, protože na jiná odvětví se úprava nevztahuje. Šéf Ekospolu Evžen Korec tvrdí, že následkem by mohlo být nejméně pětiprocentní prodražení staveb. Svaz argumentuje, že návrh diskriminuje stavební firmy, s čímž souhlasí Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů. „Z odůvodnění návrhu není jasné, z jakého důvodu mají požívat ochrany zaměstnanci ve stavebnictví, a nikoliv například v IT, v automobilovém nebo leteckém průmyslu či v dalších odvětvích rovněž založených na dodavatelských řetězcích,“ stojí v její připomínce. Úprava přichází s takzvaným institutem ručení. V praxi by to znamenalo, že zaměstnanec, kterému subdodavatel ne

Vzácné vlhy pestré letos poprvé hnízdí přímo v milovické rezervaci velkých kopytníků

Pestrobarevné vlhy pestré letos poprvé hnízdily přímo na území rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Vědci objevili jejich typické nory hned na dvou místech pastevní rezervace. „Již před třemi lety ornitologové zaznamenali, že do rezervace velkých kopytníků zalétává několik párů vlh pestrých. Tehdy ale ještě hnízdily mimo pastviny velkých býložravců. Letos poprvé si vlhy vytvořily hnízdní nory přímo na území pastevní rezervace,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která rezervaci velkých kopytníků založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci. Vlhy pestré patří na tuzemském Červeném seznamu mezi silně ohrožené druhy ptáků. Právě velcí kopytníci přitom pomáhají vzácným vlhám nejenom zajišťovat potravní nabídku, ale i vytvářet biotopy vhodné k hnízdění. „Pastva velkých kopytníků výrazně zvýšila květnatost celého území a tím i početnost hmyzu, kterým se vlhy pestré živí. Zároveň velcí kopytníci tu a tam pomocí kopyt a rohů na svaž